G.Kurmay Başkanı Özel'den önemli açıklamalar

30 Ağustos resepsiyonunda gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlayan Orgeneral Necdet Özel, Adli Yılı Açılış Töreni'nin resepsiyon bölümüne katılacağını söyledi..

30 Ağustos 2014, Cumartesi 21:15
A A

30 Ağustos resepsiyonunda gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlayan Orgeneral Necdet Özel, Adli Yılı Açılış Töreni'nin resepsiyon bölümüne katılacağını söyledi. Özel, Ergenekon ve Balyoz davalarındaki tahliyelerle ilgili olarak da 'Arkadaşlarım özgürlüklerine kavuşunca rahatladım' dedi.

BALYOZ VE ERGENEKON DAVASI

Anayasa Mahkemesi kararını verdi, arkadaşlar özgür. Benim için önemli olan onların özgür olmasıdır. Beraat olursa daha çok mutlu olacağız. Benim de dileğim beraat olması ve dosyanın kapanması. Arkadaşlarım özgürlüklerine kavuşunca rahatladım"

BEDELLİ ASKERLİK

Bize yansımış bir çalışma yok, biz de basından bazı şeyler duyuyoruz..

'PARALEL YAPI' SORUŞTURMASI

Kuvvet Komutanlıkları çalışıyor. Silahlı Kuvvetler elinde belge ile çalışır. Emniyet'ten, MİT'ten bilgi belge istedik, henüz gelmiş bir şey yok. Belgesiz bilgisiz, ihbar mektuplarıyla çalışamayız. TSK her türlü ayrımcılığa karşı. Yasalar çerçevesinde gereken her şeyi yaparız

ÇÖZÜM SÜRECİ

Hükümetin bir politikası var, o politika yürüyor. Biz çözüm sürecine ilişkin yol haritasını bilmiyoruz, o çalışmanın içinde yokuz. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay çalışmanın kamu kuruluşlarına gönderileceğini söylemişti, henüz bir şey gönderilmedi. Görürsek biz de görüşlerimizi söyleriz. Kırmızı çizgilerimiz aşılırsa gerekeni söyleriz. 30 yıldır bu mücadeleyi biz yürütüyoruz. Ancak hükümet çözüm süreciyle sorunu çözmek istiyor. Biz de aynı şeyi söylüyoruz. Bölünmemek, bütünlük önemli, bu kırmızı çizgi. Bununla ilgili bütün görüşlerimizi her ortamda hükümete iletiyoruz.

ADLİ YILI AÇILIŞI

Hukukun üstünlüğüne ve hukuka inanıyorum. Yargı da bir erktir, TSK buna saygı duyar. Törenin resepsiyon bölümüne katılacağım.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;