Göbek yağlarından kurtulmanın kanıtlanmış ve bilimsel üç yolu

Göbek yağlarından kurtulmak için her şeyi yaptınız ama bir türlü aynada özgüvenli bir görüntü elde edemiyorsanız bir de bilimsel olarak kanıtlanmış bu 3 göbek eritme yöntemini deneyin  

30 Kasım 2017, Perşembe 15:13
A A

Kadınlarda hamilelikten sonra erkeklerde de belirli yaş aralıklarından sonra oluşmaya başlayan göbek yağları fiziksel açıdan bizleri oldukça rahatsız eder.

Kadın olsun erkek olsun hiç kimse kocaman bir göbekle gezmek istemez. Üstelik en başından önlem alınmazsa göbeğimiz yağlanmaya devam eder çünkü göbek kısmı yağ tutmaya en elverişli bölgemizdir. Bu yüzden de göbek yağları tutar ve kolay kolay bırakmaz.

İşte tam da bu nedenden dolayı göbek yağlarından rahatsız olan bey ve bayanlar harika 3 yöntem ile bu yağlardan kurtulmalarınızı sağlayabiliriz Not: Elbette ki ciddi bir yağlanma ve kilo probleminiz varsa bir doktordan mutlaka yardım ve destek almalısınız.  

KLİŞE GELMESİN: BOL SU TÜKETİN

KLİŞE GELMESİN: BOL SU TÜKETİN

Su hayatınızın olmazsa olmazları arasında yer alsın. Sürekli yanınızda etrafınızda, başucunuzda olsun. Su tüketiminiz ne kadar çok olursa göbeğinizde ki yağlanmayı önlemiş ve oluşan yağlarında erimesine yardım etmiş olursunuz.

Sabahları aç karnına içeceğiniz su ile güne çok daha zinde başlarsınız. Ayrıca yemeklerden önce ve yemek aralarında içtiğiniz sular size tokluk hissi vereceğinden az yemenize doğal olarak göbek yapmamanıza yarayacaktır.  

Eğer su içemiyorum diyenlerdenseniz suyunuza değişik tatlar katmayı deneyin. Tarçın, nane yaprağı, limon suyu gibi farklı tatlar suyu içmenizi sağlarken yine sağlığınız için de çok faydalı olacaktır.  

HAREKETSİZ OLMAZ!

HAREKETSİZ OLMAZ!

Spor yapın demedim çünkü biliyorum ki spor kelimesini duymak pek çoğunuza iyi gelmiyor. Hemen zamanım yok, spora gidecek param yok gibi bahanelerin arkasına sığınıyorsunuz. Oysa evde kendi başınıza yapabileceğiniz çok basit egzersizlerde var.

Hiçbir şey yapamıyorum diyorsanız bile mutlak günlük 10-15 dakika yürüyün. Hareketsiz kalmamaya özen gösterin. Çünkü oturmak göbeğinizin yağ bağlamasına en çok sebep olan eylemdir.  

Yürüyüş tüm gece uyumuş olan metabolizmanızı harekete geçirecektir ve bu durum da kalori yakmanız da oldukça etkili olacaktır.  

LİMONLU MAYDONUZLU SU DENEYİN

LİMONLU MAYDONUZLU SU DENEYİN

Maydanozun söktürücü bir etkisi vardır ve böbrek ve idrar yollarınız için ilaç mahiyetinde bir bitkidir.

Limon ile tüketeceğiniz günlük bir bardak maydanoz suyu da göbek yağlarınızı yakmaya yardımcı olur. Yalnız hamileler buğu aksın yapmasın. Maydanoz hamilelikte tüketime uygun bir gıda değildir düşük riski olabilir.