Gökçek'e kaçak tadilat davası

Melih Gökçek hakkında, Çankaya'daki yeni villasına kanuna aykırı tadilatlar yaptırdığı için 5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı

26 Ağustos 2009, Çarşamba 12:56
A A

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, ‘Çankaya’da satın aldığı konutta İmar Kanunu’na aykırı tadilatlar yaparak imar kirliliğine neden olmak’ suçunu işlediği iddiasıyla 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede, Mahir Şahin hakkında ‘Turan Güneş Bulvarı Funda Beyazevler Sitesi 66. Sokak No: 22’ adresindeki konutta imara aykırı değişiklikler yaptığı için kamu davası açıldığı belirtildi. Mahkemeye getirilen tapu kayıtlarına göre konutun 8 Mayıs 2007’de Melih Gökçek’e satıldığının belirlendiği kaydedilen iddianamede, Hasan Karahan ile eski Saadet Partisi Milletvekili Oya Akgönenç’in de tanık olarak ifadelerine başvurulduğu vurgulandı.

Gökçek reddetti ama...

İddianamede, tanıkların tadilatı Şahin’in değil, Gökçek’in yaptığını söyledikleri belirtildi. İddianamede, Gökçek’in o tarihte evin sahibi olmadığını söylediği, binanın mimari projeye uygun hale getirildiğini savunduğu kaydedildi. Ayrıca, yapılan keşif ve bilirkişi raporuna göre değişikliklerin imar mevzuatına uygun hale getirilmediği de bildirildi. Bilirkişi raporuna göre Gökçek, projede yeşil alan gözüken bahçedeki bir bölümü garaj iniş rampası yapmış ve üzerini betonla örtmüş. Giriş duvarının bir kısmını kırdıran, bahçedeki ağaçları söktüren Gökçek, iniş rampasının yanındaki park ve trafo alanlarını da konuta dahil etmiş.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.