Gökçek'ten şike açıklaması

Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, Fenerbahçe maçına yönelik ortaya atılan şike iddiaları ve spekülasyonlar ilgili federasyona büyük görev düştüğünü belirtti

Salı, 11 Mayıs 2010 - 14:38

Gökçek'ten şike açıklaması

Gökçek, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, Fenerbahçe maçı öncesi kimliği belirlenemeyen bir kişinin Ariel Broggi’yi arayarak, maçın 15. dakikasında kırmızı kart görmesi için 200 bin Avro teklif ettiği yönünde medyada yer alan haberlere değinerek, şu görüşlere yer verdi: "Dün resmi olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurduk. Bunun sonuna kadar gidilmesi gerekiyor. Ben, Fenerbahçe camiasının bu işin içinde olduğunu söylemiyorum ama böyle bir telefon edilmişse ne Fenerbahçe ne de Ankaragücü camiasını etkilememesi açısından bu işin sonuçlanması gerekiyor.

Bunlar, resmi yollarla ortaya çıkmalıdır. Kimse zan altında kalmamalı. Futbol camiasında bu tür insanlar çoktur, zarf atarlar, ya tutarsa. Ondan sonra camialarla ilişkiye girmeye çalışırlar. Eğer böyle bir şey ise bu işin su yüzüne çıkartılması gerekiyor. Bu iftira veya yalan değil. Bu Ariel Broggi’nin hem bana hem Onursal Başkan Melih Gökçek, hem de futbolcu arkadaşlarına söylediği bir olaydır ve bu yüzden medya ile paylaşıldı. Federasyonumuza çok büyük görev düşüyor. Bu işi sonuna kadar takip edip gerçeği ortaya çıkarmaları gerekiyor."

Başkan Gökçek, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak ise şu anda iki önemli isimle görüşüldüğünü, iki gün içinde durumlarının netleşeceğini ve Sivasspor maçı öncesi bu isimlerin açıklanacağını da vurguladı.

AA