Gökhan Ünal'a sert suçlama

Gökhan Ünal'a sert suçlama

06 Ekim 2009, Salı 10:42
A A

Trabzonspor eski başkan yardımcılarından İbrahim Hacıosmanoğlu, forvet oyuncusu Gökhan Ünal'ı sert bir dilde eleştirerek, "Saç ektirdiği için altı ay topa kafa vurmadı" diye konuştu.

Trabzonspor'da eski başkanlardan Nuri Albayrak döneminde başkan yardımcılığı görevini yürüten, bir önceki seçimde ise Sadri Şener'le birlikte kongrede başkanlık yarışı veren İbrahim Hacıosmanoğlu, kulübün işleyiş yapısında önemli değişikliklere gidilmediği taktirde başarının gelmeyeceğini söyledi. Hacıosmanoğlu, DHA'ya yaptığı açıklamada kulübün işleyişini değiştirecek bir başkana ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Burada isim önemli değil. Sadece bir başkanın çıkıp bu sistemi değiştirmesi lazım. Futbolcu transferine dünyanın parasını yatırmakla bu iş olmaz. Her yıl aynı yanlışlar yapıldığı için şampiyonluğun gelmesi çok zor" dedi.

"GÖKHAN ÜNAL ALTI AY TOPA KAFA VURMADI"

Hacıosmanoğlu, bordo - mavili kulübe yaklaşık 12 milyon TL'ye mal olan Gökhan Ünal'ın hayal kırıklığı yarattığını da ifade ederek, "İki sezon önceki yönetim Tomas Jun'a çok para verdiği için, bir önceki yönetimde Marcelinho ve Musampa transferleri için yoğun şekilde eleştirilmişti. Bu yönetim ise Gökhan Ünal'ı çok uç rakamlar vererek transfer etti. Ancak kimseden ses çıkmıyor. Gökhan, Trabzonspor'a gelmeden önce saç ektirdiği için burada altı ay topa kafa vurmadı veya çok nadiren vurdu. Kayserispor'daki ve Trabzonspor'daki fotoğraflarına baktıktan sonra, aradaki maçları izleyip bunu net bir şekilde herkes görebilir. Bu zihniyetteki oyuncunun takıma hiçbir katkısı olamaz. Bir futbolcu transfer edildiğinde önce forması, sonra başkanı ve hocası için mücadele etmeli. Gökhan Ünal kendisini transfer edenlere ve Trabzonspor'a yanlış yapıyor" diye konuştu. Bu arada Gökhan Ünal, Hacıosmanoğlu'nun bahsettiği ilk altı aylık süre içerisinde sadece üç kez kafayla gol attı. Gökhan, bu sezon ise geride kalan 8 haftada rakip fileleri sadece 1 kez havalandırabildi.

"TAYFUN CORA İÇİN ÇOK ÜZÜLÜYORUM"

Tayfun Cora'ya tepki gösterenlere bir anlam veremediğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu: "Tayfun için gerçekten çok üzülüyorum. Asıl mevkisi stoper olmasına karşın, sağbekte oynarken her futbolcunun yaptığı hataları yaptığında yuhalanıyor. Bir kere stoper oynatılsa o da kalitesini gösterecektir. Yaşı geçmiş futbolcuyu orada oynatıp, kendi öz değerini taraftarın önüne atarsan normal olarak bu sonuç doğar. Kayserispor'da oynarken ayakta alkışlanan bir futbolcu Trabzonspor forması altında yerin dibine sokuluyor. Bu zihniyeti anlamak çok güç. Bu takımdaki Trabzonlu futbolculara sahip çıkmamız gerekirken, takımı daha da yabancılaştırmaya çalışıyoruz" dedi.

Hacıosmanoğlu, Aralık ayındaki Mali Genel Kurul'a seçim maddesinin ekleneceği inancını taşıdıklarını da söyledi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;