Göksel Gümüşdağ yarıştan çekildi

Futbol Federasyonu'nun 29 Haziran'da yapılacak genel kurulu öncesi, başkan adaylarından Göksel Gümüşdağ, Mehmet Ali Aydınlar lehine adaylıktan çekildi

Göksel Gümüşdağ yarıştan çekildi

Gümüşdağ ve Aydınlar, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım’ın daveti üzerine, vakfın Astoria Alışveriş Merkezi’ndeki ofisinde bir araya geldi.

Aydınlar ve Gümüşdağ, toplantının ardından basın mensuplarının karşısına geçerek uzlaşma kararını açıkladı.

Başkan adayı Aydınlar, yaptığı açıklamada, "Türk futbolunun kaosa girmemesi açısından, birden fazla adayın Türk futboluna zarar vereceğini görüyoruz. Bunu değerlendirdiğimizde tek adayla seçime gitmenin daha doğru olacağını düşündük. Göksel Gümüşdağ ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Aydınlar, Kulüpler Birliği Vakfı’nın daveti üzerine Gümüşdağ ile bir araya geldiklerini ifade ederek, cuma günü de Süper Lig kulüp başkanlarının yanı sıra Bank Asya 1. Lig, TFF 2. ve 3. lig kulüplerinin yöneticileriyle görüşeceklerini ve onları da bilgilendireceklerini dile getirdi.

AZİZ YILDIRIM'A TEŞEKKÜR ETTİ

Adaylıktan çekilen Göksel Gümüşdağ da son iki haftadır gündemi fazlasıyla meşgul eden ve futbola zarar vereceğini düşündükleri bu sürecin, vakfın hassasiyetiyle geçildiğini ifade ederek, bu nedenle başkan Aziz Yıldırım’a teşekkür etti.

Gümüşdağ, "Bugün özellikle Türk futbolunun yeni bir kaosa girmemesi veya kaos sürecini uzatmamak için adaylığımdan Mehmet Ali Aydınlar lehine feragat ediyorum ve adaylıktan çekiliyorum" dedi.

Öte yandan, Mahmut Özgener yönetiminde 1. başkan vekili olarak görev yapan Lütfi Arıboğan’ın, Aydınlar başkanlığında oluşturulacak listede de yer alacağı öğrenildi.