Gölcük iddianamesi kabul edildi

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, 15'i tutuklu 28 sanık hakkında Gölcük Donanma Komutanlığı'nda ele geçen belgelere ilişkin iddianameyi kabul etti

28 Haziran 2011, Salı 17:38
A A

"Balyoz Planı" soruşturması kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı ve Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş’ın da aralarında bulunduğu 15’i tutuklu 28 şüpheliye ilişkin hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 tutuksuz sanık hakkında da "delilleri karartma" ve "kaçma" şüphesi nedeniyle yakalama emri çıkardı.

Davanın ilk duruşması, 15 ve 16 Ağustos’ta Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda yapılacak.

İddianamenin, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince görülen "Balyoz Planı" davasının dosyasıyla birleştirilmesi talebi ise davanın görüleceği gün iddianamenin okunmasının ardından değerlendirilecek.

İddianamenin avukatlara dağıtımının ise yarın yapılacağı belirtildi. Bu arada, iddianamenin kabul edildiği ve davanın açıldığı yönünde bildirim yapılan Genelkurmay Başkanlığına, "İlk davaya konu olan ’Balyoz Planı’nın doğru olup olmadığına" ilişkin yazının da bugün gönderildiği öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;