Golden Globe 2018 'siyah halı' fotoğrafları (75. Altın Küre Ödül Töreni)

Golden Globe 2018'de (75. Altın Küre Ödül Töreni'nde) ünlü isimlerden ortak protesto geldi! Sinema ve televizyon sektörünün en güçlü isimlerinin katıldığı törende tüm ünlüler kırmızı halıda simsiyah kıyafetlerle boy gösterdi. İşte hızla yayılan ‘Time’s Up!’ akımının öncüleri haline gelen Hollywood’un ünlü isimleri…  

08 Ocak 2018, Pazartesi 09:33
A A

75. Altın Küre Ödül Töreni'nin kırmızı halı görüntülere tam anlamıyla tarihe tanıklık ediyor. Oscar'ın habercisi olarak nitelendirilen Altın Küre Ödülleri'nde ilk defa Hollywood en güçlü isimleri tek renk giyindi! Bakın neden... 

Angelina Jolie, Nicole Kidman, Emma Stone, Emilia Clarke, Margot Robbie, Gal Gadot, Kendall Jenner, Dakota Johnson, Meryl Streep, Jessica Biel, Sharon Stone gibi ünlü yıldızlar, sinema sektöründeki cinsiyet eşitsizliğini protesto etmek ve cinsel saldırı kurbanlarıyla dayanışma sağlamak için kırmızı halıda siyah giyerek birleşti.    

Hollywood oyuncuları, başta ünlü yapımcı Harvey Weinstein hakkındaki cinsel saldırı iddiaları olmak üzere, film ve TV endüstrisinin konu hakkında bir açıklama yapmaması ve sinema sektöründeki kadın suistimali kültürüne karşı birlikte ses çıkarabilmek için bu yıl 75.si düzenlenen Altın Küre Ödülleri’nde siyah giymeyi seçti.  

Bununla birlikte, ünlü yıldızlar Hollywood’daki cinsel saldırı mağdurlarıyla dayanışmak ve cinsiyet ayrımcılığı hakkında farkındalık yaratmak için sosyal medyada “why I am wearing black?” (neden siyah giyiyorum?) etiketiyle paylaşımda bulunurken, bazı katılımcıların, kırmızı halıda “Time’s Up” (zaman doldu) yazılı rozetler taktığı görüldü.  

Oscar ödüllü oyuncu Reese Witherspoon tarafından başlatılan “Time’s Up” hareketi, kısa zamanda Natalie Portman, Gal Gadot ve Eva Longoria’dan destek bularak, diğer oyunculardan da destek aldı. Witherspoon’un tasarladığı rozetlerden yaklaşık olarak 14 milyon dolar toplandığı ve elde edilen gelirin dünya genelinde cinsel şiddet mağdurlarına destek veren derneklere aktarıldığı belirtildi.  

“NEDEN SİYAH GİYİYORUM?”

“NEDEN SİYAH GİYİYORUM?”

TV dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Müzikal ya da Komedi dalında aday olan Shameless oyuncusu William H. Macy, neden siyah giyiyorum etiketiyle şu paylaşımı yaptı:   “Çünkü yapılacak doğru şey bu. Çünkü benim bir eşim var. Çünkü benim iki kızım var... Eğer kadınlar yönetirse dünya çok daha iyi bir yer olur.”  

Geçen yıl, Hollywood birbiri ardına ortaya çıkan taciz skandallarıyla çalkalanmış, ünlü yapımcı Harvey Weinstein’ın Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Cara Delevigne, Lena Headey, Rose McGowan, Asia Argento ve daha birçok ünlü ismin bulunduğu yaklaşık 100 kadına cinsel istismarda bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından Kevin Spacey, Dustin Hoffman, James Toback, Jeremy Piven, Ben Affleck ve Roy Price hakkında da çeşitli isimler tarafından taciz suçlamasında bulunulmuştu.  

GÖZLER ONUN ÜZERİNDEYDİ!

GÖZLER ONUN ÜZERİNDEYDİ!

Siyaha bürünmüş birbirinden ünlü isim arasında öyle biri vardı ki transparan elbisesiyle fazlasıyla dikkat çekiyordu. 

O kişi 49 yaşındaki Catherine Zeta Jones. Hollywood en başarılı isimlerinden olan Catherine Zeta Jones uzun zamandır özlenilen cesur kırmızı halı kıyafetiyle karşımıza çıktı. 

İşte ünlülerin ilk defa tamamen siyah giyindiği kırmızı halıdan akıllara kazınan görüntüler... 

Kate Hudson 

Angelina Jolie

Diane Kruger

Michelle Pfeiffer

Millie Bobby Brown

Mariah Carey

Emilia Clarke

Laura Dern

Gal Gadot

Greta Gerwig

Sarah Jessica Parker

Eva Longoria

Nicole Kidman

Reese Witherspoon

Jessica Biel

Dakota Johnson

Dakota Johnson

Alicia Vikander

Kendall Jenner

Emma Watson

Catherine Zeta-Jones

Katherine Langford

Debra Messing

Nicole Kidman

Jessica Chastain

Gillian Anderson

Margot Robbie

Saoirse Ronan

Christina Hendricks

Alison Brie

Angelina Jolie