Golü güme gitmiş

Hangi futbolcu gölünün güme gittiğini dile getirdi?

Salı, 06 Nisan 2010 - 17:01

Golü güme gitmiş

Eintracht Frankfurt'un son haftalardaki çıkışına büyük faydası olan Halil Altıntop, "Eintracht formasıyla üçüncü golümü hakem geçerli saymadı. Oysa yüzde yüz gol olduğunu TV'ler de kanıtladı. Buz gibi golüm güme gitti. Ama en azından daha sonra 3-2'yi yakalayıp, galip geldiğimiz için sevinçliyim" dedi. Almanya 1. Futbol Ligi Bundesliga'da sezonun ilk yarısında başarılı bir grafik çizdiğini vurgulayan Halil Altıntop, Eintracht ile ilk 6'da yer almak için buraya geldiğini belirterek, "Arzumuz Eintracht'ın Avrupa kupalarına katılmasını sağlamak" diye konuştu.

GOLLERİ DÜŞÜNÜYOR

Frankfurt'un kazanması için bütün gücünü verdiğini dile getiren Halil Altıntop, "Ben sadece futbolumu oynar, kazanmak için gollerimi atmak isterim" diye konuştu. Ruhr havzasında yetiştiği için o bölgedeki takımları yenmenin sırrını çok iyi bildiğini vurgulayan Halil, "O bölgedeki takımlara karşı adeta derbi havasına giriyorum. Galip gelince de çok mutlu oluyorum" ifadesini kullandı.

KALİTELİ TAKIMIZ

Almanya 1. Futbol Ligi'nin sonuna yaklaşırken karşılaşmalarda heyecanların doruğa yükseleceğini belirten Halil, "Takım olarak rakipleri şaşırtan bir futbol oynuyoruz. Kadromuzda çok kaliteli futbolcularımız var. Her maçta değişik roller üstleniyoruz ve başarılı da oluyoruz" şeklinde konuştu.

FRANKFURT'U SEVİYOR

Özellikle kendisinden yeni takımında gol patlaması beklenmesinin doğal olduğunu vurgulayan 27 yaşındaki milli futbolcu, şunları söyledi: "Frankfurt'a transfer olmaktan çok memnunum. Çok kısa bir sürede takıma ve kente uyum sağladım diyebilirim. Futbol yaşantımda yeni bir sayfa açtım. Frankfurt'ta iyi bir hocamız var. Arkadaşlıkları iyi bir futbolcu grubuyla çalışmaktan memnunum."

HAMİT'İ ÖZLÜYOR

Frankfurt'ta tek eksiklik olarak ikiz kardeşi Hamit olduğunu ifade eden Halil, "Hamit ile hergün bir kaç kez telefonlaşıyoruz. Hamit'in son haftalardaki başarılı fubulu beni de mutlu ediyor. Hamit ve ben ileride tekrar bir arada oynamak istiyoruz. Hiç bir zaman futbol hayatımızda ne ben, ne de Hamit yılmadık. İkimiz de mücadele etmekten korkmayan, mücadeleci bir yapıya sahibiz. Bununla da gurur duyuyoruz" dedi.

YÖNETİMDEN İZİN ÇIKTI

Öte yandan Alman Kicker dergisi, Frankfurt'un futboluna büyük katkı sağlayan Halil Altıntop'u gelecek sezonda kadroda tutabilmek için kulüp başkanı Heribert Bruchhagen ile Michael Skibbe'nin harekete geçtiğini bildirdi. Haberde ayrıca, Halil'in yanında bir kaç futbolcu daha transfer edilmesi için yönetimden izin çıktığı da öne sürüldü.