Gölyazı'da kaçak yapılara af yok

Nilüfer Belediyesi 2700 yıllık tarihi geçmişe sahip Gölyazı'da ruhsatsız ve imara aykırı yapılara geçit vermiyor. Bu çerçevede belirlenen yapılarda yıkımlara başlandı

20 Nisan 2018, Cuma 16:50
A A
Nilüfer Belediyesi görevlileri, bu sabah saatlerinde jandarma ve zabıta ile Gölyazı Mahallesi'ne gitti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgedeki ruhsatsız ve izinsiz binalar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan yıkmaya başlandı. Ekipler, Gölyazı ve Nilüfer'de kaçak yapıyla mücadelenin devam edeceğini bildirerek ruhsata aykırı hareket edilmemesi yönünde vatandaşları uyardı.


'CUMHURBAŞKANLIĞINA KADAR ŞİKAYET EDECEĞİM'


Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Gölyazı'nın 2700 yıllık tarihine dikkat çekerek bu tarihin katledilmesine izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Başkan Mustafa Bozbey, "Gölyazı'da anlayamadığım bir şey var; 2700 yıllık SİT bölgesinde ruhsatsız inşaat yapmanın bir gerekçesi olamaz. Böyle bir durumda ağır cezada yargılanmak gerekirken nasıl oluyor da ilgili mahkemeler yürütmeyi durdurma kararı alıyor ve bizim yıkımlarımız engelleniyor? Bütün yetkililere ve yöneticilerimize seslenmek istiyorum. Bize destek olsunlar. Bu konuda görevini yapmayanları, yasalara göre hareket etmeyenleri Cumhurbaşkanlığı makamına kadar şikayet etmeyi düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;