Google, Gizlilik Ayarlarını Değiştirdi

Dünyanın önde gelen bilişim firmalarından Google, gizlilik politikalarında birtakım değişiklikler yaptı...

Pazartesi, 06 Eylül 2010 - 13:19

Google, Gizlilik Ayarlarını Değiştirdi

Google geçtiğimiz günlerde gizlilik politikalarında birtakım değişiklikler yaptığını açıkladı. Firmaya göre bu yeni değişiklikler artık daha anlaşılabilir. Diğer bir deyişle firmanın yeni gizlilik politikaları, kullanıcıların anlamakta güçlük çektiği hukuki terimlere daha az yer ver veriyor ve daha yalın bir anlatıma sahip.

Google'ın resmi blog'unda yazan Google yöneticilerinden Mike Yang, bu değişiklikleri onayladı ve 3 Ekim 2010'dan sonra yürürlülüğe gireceğini söyledi. Yang, "Yeni gizlilik politikalarımızın daha şeffaf ve anlaşılabilir olmasını istedik. Bu yöndeki çalışmalarımızı da sonlandırmış bulunuyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren bu değişiklikleri görebilirsiniz" dedi.

Peki bu değişiklikler arasında neler var? Tüm detaylar henüz bilinmiyorken, firmanın Gmail, Docs gibi servislerinin ayrı gizlilik politikası olması konusunda değişiklikler yaptığı, diğer bir deyişle tüm servisleri ortak bir gizlilik politikası çatısı altında topladığı düşünülüyor. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.