Google Glass yüzünden kafeden atıldı

ABD'de bir kişi Google Glass taktığı gerekçesiyle kafeden kovuldu

28 Kasım 2013, Perşembe 12:01
A A

ABD’nin Seattle kentindeki Lost Lake adlı bir kafeye akşam yemeği için uğrayan Nick Starr, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Siperiş vermeye hazırlanan Starr’ın yanına garson yaklaşarak, taktığı Google Glass’ı çıkarmasını ya da restoranttan ayrılmasını istedi. Starr, restoranı terk ederek başından geçenleri Facebook’ta paylaştı ve özür dilenmesini istedi.

Bunun üzerine ise restorant Facebook sayfasından açıklama yaparak, “Kaba bir müşterimizi Google Glass taktığı için restorandan ayrılmasını istedik. Google Glass konusunda kurallarımız net ve açıktır. Eğer Google Glass takıyor ve misafirlerimizin izni olmadan fotoğraf ve videolarını çekiyorsanız, ayrılmanızı istiyoruz. Lütfen bağırıp haklarınızdan bahsetmeyin. Çenenizi kapatıp, gidin” sözleriyle işletmeyi savundu.

Huffington Post’un haberine göre, Lost Lake Google Glass yasağıyla ilk kez gündeme gelmiyor. Restorantın sahibi David Meinert’in bir başka kafesi ‘The 5 Point’, Google Glass satışa çıkmadan önce aygıtın kullanılmasını kafe sınırlarında yasaklayarak basında yer almıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;