Google'da istifa rüzgarı!

Arama motoru devinin borsada yaşadığı kötü gidişat, şirkette dengeleri sarstı ve istifa haberinin de gelmesine neden oldu.

13 Mart 2015, Cuma 11:41
A A

Arama motoru devinin borsada yaşadığı kötü gidişat, şirkette dengeleri sarstı ve istifa haberinin de gelmesine neden oldu.

Teknoloji devi Google’ın CFO’su Patrick Pichette istifasını dün Google Plus sayfasından “Ailemle daha çok zaman geçirmek için böyle bir karar aldım.” ifadesi ile duyurdu. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google cephesinde dün önemli bir ayrılık yaşandı. Son dönemlerde Amerikan borsasında kötü bir seyir izleyen ve bir türlü toparlanamayan şirkette, CFO Patrick Pichette istifasını sundu.

İstifasını Google+ aracılığıyla duyuran Pichette, “Ailemle daha çok zaman geçirmek için böyle bir karar aldım” ifadesine yer verdi. Söz konusu istifanın ardından Google’ın yeni CFO bulmasının 6 ay bulacağı iddia ediliyor. Pichette firmanın borsadaki kötü seyirden sorumlu tutuluyordu.

Google Pichette’nin istifasını dün resmi olarak açıkladı. 6.5 yıllık hizmetinde insansız otomoil de dahil olmak üzere çok sayıda projede yer almıştı. Şirketin dün itibariyle Amerikan borsasındaki kaybı yüzde 2,48 olarak belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;