Google'dan yeni uygulama!

Google'ın yeni uygulaması, aslında iki eski uygulamayı birleştiriyor! Ama bizim için değil...

21 Kasım 2013, Perşembe 20:15
A A

Google Newstand'in ortaya çıkmasıyla beraber Android'in iki "okuma" uygulaması bir araya geldi. Tablet ve telefonlara yönelik uygulama, Google'ın üyelik tabanlı Google Play Magazines ve Google Currents'ı bir araya getiriyor. Yeni uygulama şimdilik sadece ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya'da kullanıma sunuluyor.

Newsstand, yukarıda saydığımız ülkelerdeki kullanıcılara yaklaşık 2.000 ücretsiz ve ücretli yayına üye olma veya bu yayınları takip etme olanağı sunacak. Newsstand'deki dergilerin çoğu 14 veya 30 günlük deneme fırsatı sunuyor. Google'a göre Google Play Newsstand, zaman içinde Play Magazines ve Currents'tan daha akıllı bir hal alacak, siz onu kullandıkça daha iyi hale gelecek.

Google Play Newsstand ürün müdürü Mussie Shore, "Newsstand, en çok önemsediğiniz haberleri en öne, görünür bir yere yerleştiriyor ve zevklerinize uygun makaleleri size sunuyor" diyor.

Şimdilik sadece Android'li cep ve tabletler için sunulan uygulama, önümüzdeki sene iOS'a da gelecek. Google'dan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre iOS'taki Currents uygulaması, 2014'te yeni Newsstand ile yer değiştirecek.

Resimlerle: Google Maps ile tarihi yerleri keşfedin

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;