Google'ın telefonu bugün piyasada

İnternet arama motoru Google, piyasaya bugün çıkması beklenen android cep telefonu "Nexus One" ile Apple'a rakip olmaya hazırlanıyor

05 Ocak 2010, Salı 13:19
A A

Fransız ekonomi gazetesi Les Echos’daki habere göre, Apple’ın iPhone’una rakip olarak gösterilen Google’ın, cep telefonunun internet aramalarına yeni bir boyut getirmesi bekleniyor.

Google’ın kendi mühendisleri tarafından tasarlanan akıllı cep telefonu "Nexus One" hakkındaki ayrıntılı bilgi, Kaliforniya Mountain View’da bugün yapılacak toplantıdan sonra düzenlenecek resmi tanıtımla ortaya çıkacak.

Daha önce çıkan haberlere göre cep telefonu, internet üzerinden doğrudan tüketiciye satılacak. Tayvanlı cep telefonu üreticisi HTC tarafından üretilen cep telefonunda, Google’ın 2008 yılında mobil cihazlar için geliştirdiği android işletim sistemi kullanılacak.

Google’ın web hizmetlerini temel alan Android, HTC, Motorola ve Sony Ericson gibi cep telefonu üreticileri tarafından kullanılıyordu. Google’ın önümüzdeki yıllarda da mobil işletim sistemi piyasasında başarılı olması bekleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;