Google'ın yeni projesi!

Google, şimdiye kadar pek kimsenin düşünmediğini düşündü... İşte internet devinin yeni projesi!

20 Ağustos 2014, Çarşamba 16:00
A A

Her türlü içeriğin kol dolaştığı internet, küçük çocuklar için hiç de güvenli bir yer sayılmaz. Ancak pek çok internet devi, servislerini küçük çocuklara uygun hale getirmek için özel bir çalışma yapmıyor. Google ise bunu değiştirmek için çevrimiçi hizmetlerinde bazı değişiklikler yapmak üzere çalışmaya başladı bile...

The Information'ın haberine göre arama devi, 13 yaşından küçük çocukların Google hizmetlerini güvenle kullanabilmesi için çalışıyor. Google+ ve Gmail gibi hizmetleri kullanabilmek için 13 yaşından büyük olmak veya ebeveynlerin iznine sahip olmak gerekiyor. Ancak bu kısıtlamaları aşmak oldukça kolay.

Firma, çocukların Google hizmetlerini kullanmadığını söylemek yerine, iddiaya göre anne ve babaların yönetebileceği bir kontrol paneli geliştiriyor. Bu kontrol panelinin çocuğun çevrimiçi etkinliklerini görmeye izin vereceği, bunun yanında çocuklara özel bir YouTube sunulacağı ve Android'li cihazlarda Google hesabı açarken yaş bilgisini paylaşmanın şark koşulacağı söyleniyor.

Google, konu hakkındaki sorulara "dedikodu ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz" cevabını veriyor. Firmanın bu işlevi gerçeğe dönüştürmesi halinde, veri topladığı yaş kitlesi daha da genişlemiş olacak.

Resimlerle: Google, duvar yazılarını da arşivliyor!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;