Göz altı morlukları için 6 bakım önerisi

Göz altlarımız yüzümüzün en hassas yeri. Derinin çok ince olduğu bu bölge gerek makyaj, gerek dış etkiler gerekse yılların etkisiyle çok fazla yıpranıyor. İşte göz altlarında halkalı bir görünüm ve morluklarla mücadele etmek için dikkat etmeniz gereken hususlar. 

10 Şubat 2018, Cumartesi 10:32
A A

Çiğ patates  Patatesi çiğ haldeyken dilimleyip göz kapaklarınıza koyduğunuzda hem gözlerinizdeki şişliği alır hem de göz çevresindeki kararmayı engeller. Aynı şekilde çiğ patatesi ezip suyuyla da göz altlarına kompres yapabilirsiniz.

Kaliteli uyku ve dinlenme  Cilt bakımınız için en önemli iki şey düzenli ve kaliteli bir uyku uyumak ve stresi bünyeden uzak tutacak meditasyon, yoga gibi etkinliklerde bulunmaktır. İyi uyuyarak ve stresten uzak durarak çok daha diri bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Zerdeçal Zerdeçal iyi bir antienflamatuar ve antioksidandır. Toz zerdeçalı ananas suyuyla karıştırdığınızda ortaya muhteşem bir göz altı morluğu maskesi çıkar. Bu karışımı göz altı morluklarına sürüp 15 dakika bekletip, soğuk suyla yıkayın. Bu işlemi 3-4 gün boyunca düzenli olarak yapın, renk değişimini hemen fark edeceksiniz. 

Elma  Elmanın içeriğinde bulunan bir asit bileşeni göz çevresindeki kararmalar üzerinde ciddi anlamda etkilidir. Yine salatalık bakımındaki gibi dilimlediğiniz elmayı göz üstlerinize kapatıp 20-25 dakika bekleyin ve bunu üst üste sık sık tekrarlayın. Aradaki farkı göreceksiniz.

Salatalık suyu  Salatalık mükemmel bir doğal şifadır. Gözlerinizin üstüne salatalık dilimleri koyabilir ya da salatalık suyuyla kompres yapabilirsiniz. Gözlerinize 3-4 gün bile üst üste uyguladığınızda gözlerinizdeki farkı hemen hissedeceksiniz. 

Bol bol su Göz altı morluklarını kontrol altında tutmanın en basit yöntemi bol bol su tüketmek ve soğuk suyla göz altlarınıza kompres yapmaktır. Aynı işlemi soğuk sütle de yaparak o bölgedeki kılcal damarları harekete geçirebilir ve renk değişimlerinin önüne geçebilirsiniz. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.