GTA V planları değişiyor mu?

GTA 5 ve BioShock Infinite... İki dev oyun, birbirlerini baltalamamak için ne yapacak?

13 Ocak 2013, Pazar 16:00
A A

Teknoloji sektörünün hemen yanıbaşında bulunan oyun sektörü için, 2013 denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi Grand Theft Auto V oluyor.

2012 yılı genel hatlarıyla oyun sektörü için durgun geçmiş olsa da yılın son çeyreğinde piyasaya çıkan Halo 4, Call of Duty Black Ops 2 gibi oyunlar ivmeyi bir anda yükseltti. Bundan bir iki ay kadar önceyse merakla beklenen GTA V yapımcı firma tarafından ön siparişe açılmış, aradan çok fazla vakit geçmeden de çıkış tarihini 26 Mart 2013 olarak açıklamıştı. Ancak bu tarihin kesinliği hakkında birçok spekülasyon var.

Çıkış tarihinin 26 Mart olmasının zor olduğunu iddia edenlerin başındaysa bulunuyor. Oyunları yakından takip eden siteye göre GTA V'in çıkış tarihi, çokça beklenen BioShock Infinite'den hemen sonraya denk geliyor ve tıpkı iki dev bütçeli Holywood filminin ardı ardına çıkmasının imkansız olduğu gibi, GTA V'in de Mart ayında çıkacağından şüphe ediliyor.

İşin ilginç ve dikkat çeken yanı her iki oyunun da dağıtımının Take-Two Intercative tarafından gerçekleştirilecek olması. Gamepur ise konu hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor;

Pek tabi genele baktığımız zaman Mart ayı sadece bu iki oyundan ibaret değil; Fuse, God of War: Ascension ve yeni Tomb Rider gibi dev isimler de aynı ay içerisinde piyasada olacak. Öyle görünüyor ki birçok oyunun çıkış tarihinde belirli oynamalar olabilir. Yine de dişe diş bir yarışa hazır olmak gerektiği de yadsınamayacak gerçeklerden bir tanesi.

Resimlerle: GTA V'den 3 yeni ekran görüntüsü

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.