Guardiola imzaya yanaşmıyor

FC Barcelona kulübüne bu sezon 6 kupa kazandırarak tarihin en büyük başarısını gösteren Pep Guardiola'nın geleceği belirsizliğini koruyor

21 Aralık 2009, Pazartesi 15:35
A A

2010’un haziran ayında Barcelona ile sözleşmesi sona erecek olan Guardiola, yeni bir sözleşmeye şimdilik yanaşmıyor.

Barcelona’da 2010’da yapılacak kulüp başkanlığı seçiminin sonucunun Guardiola’nın sözleşme yenileyip yenilememekteki kararını direk etkileyeceği yorumları yapılırken, 38 yaşındaki genç teknik adamın sadece Sandro Rosell’in başkan seçilmesi halinde devam kararı alabileceği iddia ediliyor.

SEZON SONU GELMEDEN SEÇİM


Bu arada Barcelona’nın kulüp başkanı Joan Laporta, 2010 yılında yapılacak seçimlerle ilgili olarak takımının durumunun göz önünde bulundurulacağını, gerektiği taktirde sezon sonu beklenmeden seçimlerin yapılabileceğini söyledi.

Joan Laporta, FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası Kupası’yla birlikte bu yıl 6 kupanın kazanılmasıyla ilgili de "Her zaman kalıcı olacak bir rekor. Tekrarlanabilir ama geçilemez. Barça’nın prestiji ve tarihi için çok önemli bir şey" yorumunda bulundu.

BARCELONA TARİHİNİN EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRLERİNDEN

Laporta, sezon ortasında Manchester City’den Brezilyalı Robinho’nun alınmasının söz konusu olmadığını. şu anda Gerard Pique’nin ve teknik direktör Guardiola’nın sözleşmelerinin yenilenmesi için görüşmeler yürüttüklerini ifade etti.

Barcelona kulübü başkanı, Guardiola’yı "Johan Cruyff, Helenio Herrera ve Frank Rijkaard gibi Barcelona tarihinin en iyi teknik direktörlerinden biri" olarak değerlendirdi. Laporta’nın Barcelona’da tekrar aday olması şu an için beklenmezken, en güçlü aday olarak Sandro Rosell gösteriliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;