Önceki Fotolar

Güçlü ilişkinin sırrını mı merak ediyorsunuz?

Araştırmalar yatakta geçirilen daha fazla zamanın çiftler arasındaki saygıyı ve iletişimi güçlendirdiğini ortaya koydu

26 Mayıs 2017, Cuma 10:31
A A

Araştırmanın bir diğer sonucu da, daha fazla sevişen çiftler bunun olumlu etkilerini günlük hayatlarında, fiziksel ve sözel olarak görüyorlar. 

Amerikalı seks terapistleri, sağlıklı bir cinsel hayatın çiftler arasındaki aşkı güçlendirdiği konusunda hemfikirler.

York, Lausanne ve Fribourg üniversitelerindeki araştırmacılar, bu çalışmanın fiziksel ve manevi etkilerini gördüklerini söylüyorlar. 

Aile ve evlilik terapisti Amanda Pasciucco: ‘Seks sizi daha mutlu biri yapar ve beyne daha fazla dopamin ve oksitosin salgılayarak endorfin seviyenizi yükseltir. Eğer partnerinizle daha fazla seks yaparsanız, bu sizi daha mutlu yapar ve birbirinizi daha yakın hissedersiniz’ diye konuştu. 

Araştırmanın sonucu, cinselliğin etkilerini yatak odanızın dışında da göreceğinizi gösteriyor. Çiftler seks sonrası pozitif görünürler ve daha güçlü etkilerini de ilerleyen 6 ay içinde görmeye başlarlar.

Yazar ve Seks Terapisti Doktor Rodger Libby, ‘ Yakın bir ilişki, her şeyi birlikte yapmaktan geçer. Bu sağlıklı ve sevecen bir ilişkinin olmazsa olmazıdır’ diyor.  Doktor Dawn Michael ise, daha yakın olan çiftlerin, birbirlerine karşı daha açık olduklarını söylüyor alıyordu