Güiza ülkesine dönüyor

Fenerbahçe'den ayrılma hesapları yapan Güiza, Sevilla'nın teklifine, İspanya'ya geri dönmeye sıcak baktığını belirterek olumlu yanıt verdi

05 Mart 2010, Cuma 12:08
A A

Güiza’nın, sarı-lacivertli ekipten aldığı paranın altında bir rakamı kabul ettiği öğrenildi Fenerbahçe forması altında bekleneni bir türlü veremeyen Daniel Güiza’nın, Sevilla Kulübü ile Madrid’de transfer pazarlığı yaptığı ortaya çıktı.

Sevilla’nın, uzun süredir gündeminde olan Güiza ile İspanya Milli Takımı kampı için gittiği Madrid’de bir araya gelerek, transfer önerisinde bulunduğu bildirildi.

İspanyol ekibinin, golcü oyuncuları Frederic Kanoute ve Luis Fabiano ile sezon sonunda büyük olasılıkla yollarını ayıracağı ve bu nedenle Güiza’yı kadrosuna katmak istediği öğrenildi.

Güiza’nın, milli takım kampı için Madrid’e gelmesini fırsat bilen Sevilla Kulübü temsilcileri, tecrübeli oyuncuyla gizli bir görüşme yaptı. Toplantıda Güiza’nın, İspanya’ya dönmeye çok sıcak baktığı ve gerekirse Fenerbahçe’den aldığı ücretin altında bir rakamı kabul edeceğini bildirdiği ifade edildi.

Daniel Güiza, transfer konusunda son sözü sarı-lacivertli kulübün söyleyeceğini bildirdi. Sevilla’nın ise bonservis bedelinin açıklanmasını beklediği ve belirlenecek rakama göre bu transferi bitirmek için düğmeye basacağı vurgulandı.

Bu arada bu transfer girişiminde takasta kullanılabileceği ileri sürülen Luis Fabiano’nun, hasta olduğu ve tedavi için ülkesi Brezilya’ya gittiği belirlendi. Hastalığı hakkında açıklama yapılmayan Fabiano’nun, sahalara ne zaman döneceğinin de netlik kazanmadığı kaydedildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;