Güiza'dan mesaj var

Fenerbahçe'nin İspanyol golcüsü Daniel Güiza, geçirdiği ameliyatın ardından gördüğü fizik tedavilerle iyileşmeye başladı

13 Ekim 2010, Çarşamba 13:46
A A

Doğup, büyüdüğü yer olan İspanya’nın güneybatısındaki Jerez kentinde özel bir klinikte fizik tedavi görmeye devam eden Güiza, bölgenin yerel televizyonu Canal Sur’daki bir programın konuğu oldu.

Masaj, bisiklet ve havuzdan oluşan 1 günlük fizik tedavisi ekrana getirilen Güiza, "İnsanlar belki neler yaşadığımı bilmiyor, ama çok zor günler geçirdim.

4 aydır topa dokunmuyorum ve biraz da olsa topa her dokunuşumda çok neşeleniyorum. Daha erken iyileşeceğimi düşünüp, moral kazanıyorum. Artık oynamak istiyorum" şeklinde konuştu.

"HEDEFİM YENİDEN MİLLİ FORMA"

Tedavi sürecini Jerez’de geçirmesinin psikolojik olarak kendisine çok büyük katkı sağladığını belirten Güiza, "30 yaşındayım ve ilk defa böyle uzun bir sakatlık geçirdim. Ama döneceğim ve Milli Takım’da tekrardan forma giyebilmek için her şeyi yapacağım" ifadelerini kullandı.

Güiza ile ilgilenen fizik tedavi uzmanları ise aşil tendonlarından ameliyat geçiren İspanyol futbolcunun ciddi bir sakatlık yaşamasına rağmen iyi ve hızlı bir şekilde iyileşme gösterdiğini söylediler.

Uzmanlar, Güiza’nın 4 aydır aktif olarak futbol oynamamasının uzun bir süre olduğunu, ancak İspanyol futbolcunun kilosuna dikkat ederek kendisine çok iyi baktığını ve topuğundaki sakatlığın tamamen geçmesinin ardından sadece fiziğini güçlendirerek, iyi bir düzeyde futbol oynamaya başlayabileceğini ifade ettiler.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;