Guiza'ya sağlam destek

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, tartışılan golcüsü Daniel Guiza'ya sahip çıktı

Guiza'ya sağlam destek

UEFA Avrupa Ligi (H) grubunda yarın Romanya’nın Steaua Bükreş takımıyla yapacakları maçla ilgili soruları yanıtlayan Daum, gruptaki liderliklerini korumak için Steaua Bükreş karşısında kazanmak istediklerini söyledi.

Steaua Bükreş Teknik Direktörü Mihai Stoichita’nın, "UEFA Avrupa Ligi’nde ümidimiz yok, yerel lige döndük" şeklinde ifadeler kullandığı hatırlatılan ve bu açıklamanın bir taktik olup olmayacağı sorulan Daum, "Herkes düşündüğünü söyleyebilir, hür bir ülkedeyiz. Steaua Bükreş buradan 3 puanla ayrılırsa, her takım için her şey değişecek" karşılığını verdi.

Kendilerini zor bir maçın beklediğini ifade eden Alman çalıştırıcı, "Hem Steaua Bükreş, hem de Fenerbahçe için zor bir maç. İki kulüp de hem kendileri, hem ülkeleri için, Avrupa’da alacağı puanlar için mücadele ediyor. Puan cetveline baktığınız zaman iki ekip için ne kadar önemli bir mücadele olduğunu görürsünüz" şeklinde konuştu.

GUİZA DEĞERİNİ GALATASARAY MAÇINDA GÖSTERDİ

İspanyol forvet Güiza’nın son maçta çok ciddi eleştiriler aldığı hatırlatılarak, yarın bu futbolcudan yararlanıp yararlanmayacağı sorulan Christoph Daum, şu yanıtı verdi: "Güiza’dan eminiz. Gerçekten bizim için değerli bir futbolcu. Şüphemiz yok.

Değerini Galatasaray maçında yedek kulübesinden maça girerek gösterdi. Kayseri’de 11’de başladı, ancak tüm takım iyi oynamadı o maçta. Yarınki maçta umarım aynı şekilde ne kadar değerli ve önemli olduğunu herkese gösterir."

Takım içinde futbolcular arasında zaman zaman yaşanan tartışmalara bir önlem alıp almayacağı sorusuna Daum, "Her konuşan, tartışan takım, hayatta olan bir takımdır. Birbiriyle konuşmayan takım ölü demektir. Her zaman futbolcularımdan bunu bekliyorum. Konuşsunlar, birbirlerine yardımcı olsunlar. Bu her zaman tartışma değildir. Bunu bir sorun olarak görmüyorum" şeklinde yanıt verdi.