Gül'den yeni 'fezleke' yorumu

Cumhurbaşkanı Gül, bazı BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili olarak herkesi sorumlu olmaya davet etti.

29 Kasım 2012, Perşembe 14:35
A A

Gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül, bazı BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili olarak herkesi sorumlu olmaya davet etti.

BDP'LİLERE FEZLEKE


Cumhurbaşkanı Gül, BDP’li 9 milletvekilliyle Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk’un dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenlenmesine ilişkin, "Geçmişte kendi siyasi tarihimizde, yakın siyasi tarihimizde bu olup bitenlerden örnekler var. Dolayısıyla kendimizi çıkmaz sokaklara itmememiz lazım. Burada herkesin sorumluluğu vardır. Bütün milletvekillerinin hepsinin sorumluluğu vardır. Yoksa geçmiş şeyler tekrarlanırsa bunların hiçbir yere götürmediğini de gördük. Daha önceki denemelerde de. Bu açıdan bu konuları herkesin çok büyük bir sorumluluk içinde götürmesi gerekir" dedi.

>> İşte Gül'ün önceki 'fezleke' açıklaması

AKAN KAN KİMİN OLURSA OLSUN...


Başbakan Erdoğan'ın silahların bırakılması halinde teröristlerin başka ülkelere gidebileceği mesajına ilişkin, "Kan kimin kanı olursa olsun üzülürüz. Kimsenin elinde silah olmaması gerekiyor. Devletin çalışma metotlarına güvenilmesi gerekir. Bu konuda birçok teşebbüs oldu ama hepsi sabote edildi" değerlendirmesinde bulundu.
Haberin devamı vreklam

DARBE ARAŞTIRMA KOMİSYONU


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun kurulmasının önemine dikkati çekerek, ''Türkiye'de demokrasinin geldiği durumu gösterir. Tabii ki orası mahkeme değil, Türkiye'nin siyasi tarihini araştırıyorlar, TBMM adına. Orada önemli rol alanlar, hayatta olanların dinlenmesi, bunlar çok iyi. Belgeler haline gelmiştir, çok değerli bir belge haline gelmiştir. Bunlara itirazlar var ama hepsini topladığınızda çok büyük anlam ifade etmektedir. En azından bunlar caydırıcıdır'' dedi.

PATRIOT'LAR SALDIRI İÇİN DEĞİL


Gül, Türkiye'nin talep ettiği Patriot füzeleriyle ilgili, ''Güvenliğin bölünmezliği bir bütünlüktür. NATO bünyesi içerisinde bir kısmının güvenliğini sağlayalım bir kısmını sağlamayalım anlayışı yoktur. Bu çerçeve içerisinde bunlar ihtiyati tedbirlerdir. Kesinlikle saldırı amacı söz konusu değildir, savunma amaçlıdır. Riskleri tamamen minimize etmek içindir'' dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;