Gülseren nasıl ölecek?

Çarşamba, 20 Ocak 2016 - 19:00

Büyük soru belli oldu. “Gülseren karakterini de yanına alıp Paramparça dizisinden ayrılacak olan Nurgül Yeşilçay hikayeye nasıl veda edecek?”... Bahisleri başlatıyorum. Seçenekler şunlardır; Cihan ile evlenip gelinliğini giydiği gün, topuğu kırılıp merdivenlerden düşecek ve hakkın rahmetine kavuşacak, bu bir... Eski eşi Özkan’a dönüp tamir atölyesinde İngiliz anahtarını isteyen kocasına yardım ederken krikosu bozulan arabanın altında kalacak, bu iki... Cihan’ı öldürme planı yapan Harun’un tuttuğu kiralık katilin kurşununun önüne geçip, gelmiş geçmiş en klişe ölüm sahnesine imzayı basan son oyuncu olacak, bu üç... Her melanet sadece onun başına geldiği için kendini aşırı kahveye vurup kafeinden patlayan kalbinin kurbanı olacak, bu da dört... Bunlardan biri olmazsa ne olacak, hakikaten bir fikrim yok!

Ama dile de yatırım gerek!

Ekranlarda kırık Türkçe’ye alıştık. Programlardan dizilere kadar yabancı kökenli sunucu ve oyuncular ayrı bir ilgi görüyor... Buna rağmen şivelerinde ciddi bir düzelmeden bahsetmek mümkün değil. En yenisi dört yıldır ekranda ama yok işte! İvana Sert neredeyse her gün TV’lerde. Ama hâlâ yorumlarını anlayabilmek için alt yazı gerekiyor... Wilma Elles yengemiz için durum bir miktar daha trajik. Çok çalıştığını biliyorum ama meyveleri henüz olgunlaşabilmiş değil. Meryem Uzerli bir hayli yol kat etti ama hâlâ vurgularında sorun, repliklerinde anlam bozukluğu var... Bunlar popüler isimler. Başka isimleri de üzerlerine ekleyebiliriz ve fakat değişen bir şey olmuyor. Aldıkları ücretin karşılığında sadece “ekranda görünmeleri” varsa, onu bilemem tabii...

4 G’YE GEÇMELİ!

3 G; Geldim, Gördüm, Güldüm isimli komedi programı Show TV ekranında yerini aldı. Bana göre oyuncuları değişmiş bir Güldür Güldür vardı ekranda. Performansın içine bir de bant çekim skeçler koymuşlardı ki sanırım benzerleriyle arasında bir paravan etkisi yapsın diye. Ama açıldı o paravan maalesef... Genel olarak güldüren her şeyin yanındayım. Yeter ki aynılaşmasın. Birkaç fırça darbesine daha ihtiyacı var 3 G’nin. Ancak o zaman 4 G’ye geçebilir program; Geldim, Gördüm, Güldüm, Güzelleştim.

BİR BU SEÇENEK KALDI!

Big Brother Türkiye (Star TV) evinde beklenen oldu. İki yarışmacı bir odaya kapanarak cilveleştiler. Formatın diğer ülkelerdeki halinde ağır skandallar da var ama bizdeki şimdilik fren tutan cinsten. Yine de eğer ben bu işi biliyorsam, o cilveleşme odasında ya da herhangi bir kuytuda ufak çaplı bir skandala hazır olmalı derim. Riskli de olsa reyting garantisi olan son seçenek bu kaldı elde!

HAYAT DEVAM  EDİYOR!


31 Ocak Pazar akşamı Hayat Mucizelere Gebe isimli dizi sona eriyor. Amerika’da tutan “Jane The Virgin” dizisi bize uyarlanınca bir türlü iş yapamadı. Nedenini kestiremiyorum ama fena değildi oyuncuların performansı. Bazen çaba kurtarmıyor işte... Bir sonraki hafta yine hayatın içinden daha az mucizevi bir seçeneği devreye sokacak kanal. Hayat Şarkısı isimli yeni dizi ekrana gelecek... “Hayat Devam Ediyor” dedikleri bu olsa gerek...

Kötülüğün doktorasını vermişler

Yeter (atv) dizisinin psikopat kocası Yekta’yı canlandıran Yurdaer Okur, Aşk Oyunu dizisinden Karadayı’ya kadar çatlak ve psikopat karakterler olarak karşımıza çıktı hep. Şimdilerde Gecenin Kraliçesi (Star TV) dizisinin takıntılı psikopat kadın karakteri Esra’yı canlandıran Funda Eryiğit de Karadayı dizisinde yine aynı karakterde karanlık bir kişilik olarak ekrandaydı... Beni Affet (Star TV) dizisinin psikopat aşığı Demir’i canlandıran Tolga Tecer ise daha önce Deniz Yıldızı dizisinin aynı psikopatlıktaki aşığı Mustafa’ydı... Ancak; Yeter’de Yurdaer Okur ve Gecenin Kraliçesi’nde Funda Eryiğit’in daha ilk bölümlerden bu kadar dikkat çekip inandırıcı bulunmaları bana göre psikopat karakter dalında doktora yapmalarından kaynaklandı. Olayın bilimsel özeti budur!