Gün ağarınca dehşet ortaya çıktı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bomba yüklü araçla dün yapılan saldırının dehşeti bu sabah ortaya çıktı

05 Kasım 2012, Pazartesi 11:20
A A

İlçeyi savaş alanına çevirip 1 kişinin ölümüne, 18 kişinin yaralanmasına neden olan patlama yerinde polis sabah saatlerinde inceleme yapıp delil topladı. Olay nedeniyle ilçede kepenkler açılmadı.

Şemdinli'de Özel Harekat Polisi’nin zırhlı aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonrası sabaha kadar polis operasyon yaptı. İlçeye giriş- çıkışların kontrol altına alınmasının ardından polis mahalle aralarında ve evlerde saldırıyı gerçekleştirenlerin izini aradı. Patlamanın olduğu araç, parçalanıp hurda yığınına dönerken, polis olay yerinde inceleme yaparak delil topladı.

Saldırı nedeniyle birçok ev ve işyerinin camları kırılırken, patlamaya yakın bölgelerdeki araçlarda da hasar meydana geldi. Sabah ilçede kepenkler açılmazken, Şemdinli ve Yüksekova İlçesi’ndeki yaralıların durumunun iyi olduğu bildirildi.

Dünkü saldırıda hayatını kaybeden 11 yaşındaki Faris Demircan’ın cenazesinin Şemdinli Devlet Hastanesi’nde otopsisinin yapılmasından sonra ailesine teslim edileceği belirtildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;