Güneş lekeleri için tedaviye başlama zamanı (Leke tedavisi nasıl yapılır?)

Yaz boyunca güneşin etkisiyle ciltte yeni oluşan ve çoğalan lekelerin daha da derinleşmemesi için önlem alınması gerekiyor. Havaların serinlemesi ve güneşli gün sayısının azalmasıyla birlikte artık leke tedavilerine başlanabiliyor

07 Eylül 2017, Perşembe 17:25
A A
İstanbul Estetik Cilt Bakım Uzmanı Neslihan Argenç Taşkın, uzun ve özenli bir süreç gerektiren leke tedavisinde daha etkili ve kalıcı sonuçlar alabilmek için yüzeysel uygulamalardan ziyade cildin en alt katmanlarına kadar nüfus eden uygulamaların tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

ALT KATMANLARA İNMEYEN TEDAVİLER FAYDA ETMİYOR

Cildin kendini yenileme mekanizmasını devreye sokan, derinin en alt katmanlarına nüfus eden işlemlerin leke tedavilerinde tercih edilmesi gerektiğini belirten Neslihan Argenç Taşkın, “Özellikle güneşte oluşan lekelere yüzeysel yapılan hiçbir işlem ne yazık ki cildimizi koruma altına alan vitaminler cildimizin alt katmanlarına nüfus etmediği sürece sandığımız kadar fayda etmiyor. Bu nedenle en ço  leke tedavisinde 4-5 seansta hızlı sonuçlar aldığımız ve dakikada 6 bin mikrokanal açabilen Baby Face Beauty yönteminden faydalanıyoruz. Leke tedavisinde bizim istediğimiz cildin kendini hızlı bir şekilde yenilemesi ve en üstteki tabakanın daha pürüzsüz görünmesi. Sadece cilt lekeleri için değil aynı zamanda cildin parlaması ve pürüzsüzlüğü, hafif kırışıklıkların yok edilmesi, cildin daha fresh bir görüntüye ulaşması için etkili sonuçlar ortaya koyuyor” açıklamasında bulundu.

AYLAR BOYUNCA SÜRÜYOR

İşlem hakkında bilgiler veren Argenç Taşkın, “Bakım iki aşamada yapılıyor. İlk aşamada; thulium lazer ışığı ile cildin yüzeyinde oldukça küçük çapta mikrokanallar açılıyor. 4-6 dakikalık thulium lazer uygulamasının ardından ikinci aşamada; cildin ihtiyacına göre thulium lazer desteği ile açılan kanallardan, lekeleri tedavi edecek özellikte ürün cilt altına yediriliyor, sonrasında ortalama 10 dakika maske uygulaması yapılıyor. Yani tüm işlem 15-20 dakikada tamamlanmış oluyor. Tek seansta bile sonuçları açısından oldukça tatminkar olan uygulama, cildin durumuna göre 1-2 hafta arayla 3-5 seans olarak yapılabilir. Anestezik bir krem gerektirmeyecek kadar konforlu geçen işlem sonrasında ciltte hafif bir kızarıklık olması normaldir bu da birkaç saat içinde tamamen geçer. Uygulanan tedavinin etkilerini üçüncü seanstan sonra aylar boyunca sürer ve cildi koruma altına alır” dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;