Günlük hayatınızı kolaylaştıracak 10 basit hile

İnternet sayesinde, günlük hayatımızı kolay ve pratik hale getirmek için tonlarca hile ve sırlar biliyoruz. Bununla birlikte, hala internette bulunmayan bilgiler de mevcut. İşte basit ama işinize çok yarayacak 10 fikir...

08 Eylül 2017, Cuma 16:20
A A

Kedinizin tuvaletinin içine çöp poşeti koyun ve kumu doldurun. Tuvaleti temizlemek sonrasında çok daha kolay olacak.

Yakınınızda bant yoksa, sürtünmeyi önlemek için bir ped kullanabilirsiniz. Kesin ve ayakkabınıza yerleştirin. 

Tuvaletiniz güzel koksun istiyorsanız, bunun için çok para harcamanıza gerek yok. Tuvalet kağıdı rulosunun iç kısmına kokusunu en çok sevdiğiniz esans yağdan bir kaç damla sıkın.

Temizleme sırasında veya boşalttığınızda güzel bir koku elde etmek istiyorsanız, elektrik süpürgenizin toz torbasının içine bir miktar toz deterjan koyun.

Evrensel bir baharat karışımı: Tuz, biber, kırmızı biber ve köri.  Her şeyin içine katılabilir. Ayrıca size iyi gelecek...

Yeni aldığımız tabaklarımız, bardaklarımız veya makyaj ürünlerimizin üzeri tutkallı çıkartmalarla doludur ve temizlenmesi çok zordur. Fakat onları yok etmek için kolay bir yöntem var! Çift fazlı makyaj temizleyicisiyle sildiğinizde hiçbir şeyden eser kalmayacak.

Parfüm test kağıdının başka bir kullanım amacı da var. Sevdiğiniz bir kokuyu üzerine sıkarak dolabınızdaki kıyafetlerinizin arasına koyabilirsiniz. Böylece kıyafeti elinize aldıktan sonra mis gibi kokacak!

Herhangi bir nedenle duş alamıyorsunuz ve kötü koktuğunuzu hissediyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken el dezenfekanını koltuk altınıza sürün ve sonrasında deodorant sıkın.

Mutfak lavabonuzun içine bi avuç baharat dökün ve mutfağınızın hoş kokması için son adım olan yıkama işlemini yapın. Tarçın en iyi seçenektir.

Eğer evde sıcak su yoksa, çamaşır makinesini 90 derecelik açıda açın, tahliye borusunu küvete yönlendirin.