Guti ve Quaresma 1 Temmuz'da geliyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, Quaresma ve Guti'nin 1 Temmuz'da İstanbul'da olacağını söyledi

28 Haziran 2011, Salı 13:03
A A

Beşiktaş’ın bu sabah BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığı antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Havutçu, yeni sezonun Türk futbolu ve Beşiktaş için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

"YENİ TRANSFERLER GEREKEN KATKIYI SAĞLAYACAK"

Tayfur Havutçu, takımlarına dahil ettikleri oyuncuların gereken katkıyı sağlayacağını dile getirerek, şöyle devam etti: "Aramızdan ayrılan arkadaşlar oldu. Onlara da kulübümüze yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

BEŞİKTAŞ EKSİKLERLE ÇALIŞTI

Futbolun içinde olan şeyler. Yapılan transferler var. Yeni gelen arkadaşlar da takımımıza gereken katkıyı sağlayacaklardır. Zaten inandığımız için bu arkadaşlar burada bizimle beraber.

Lig uzun bir maraton, bu maratonda bütün oyunculara ihtiyacımız olacak. Bizim hedefimiz hem ligde hem Avrupa’da hem de Türkiye Kupası’nda başarılı olmak. Bunun için de var gücümüzle çalışacağız."

"GUTİ VE QUARESMA, 1 TEMMUZ’DA BURADA OLACAK"

Havutçu, iki gündür yaptıkları antrenmanlarda yer almayan yıldız futbolcuları Guti Hernandez ile Ricardo Quaresma’nın özel izinli olduklarını belirterek, "Kendileriyle görüştüm, Quaresma’nın annesinin bir rahatsızlığı var ondan dolayı 1 Temmuz’da burada olacak. Guti’nin de çocuklarının okul problemleri var, aynı gün bizimle idmanlara katılacak" dedi.

Yeni sezonda takımda düşünülmeyen futbolcular Tabata, Ferrari, Fink ve Holosko’nun durumuyla ilgili bir soru üzerine siyah-beyazlı teknik adam, "Bu konuyla yönetimimiz ilgileniyor.

O arkadaşlar aramızda değiller zaten. Holosko’nun izni var. O, cuma günü aramızda olacak. Zaten kampa gidinceye kadar kadromuz belli olacaktır" ifadesini kullandı.

"FERNANDEZ UMARIM ARAMIZA KATILIR"

Tayfur Havutçu, İspanya’nın Valencia takımından transfer edildiği açıklanan Fernandez’in durumuyla ilgili olarak da "Fernandez konusuyla da yönetimimiz ilgileniyor. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;