Guti'ye yılda 3 milyon avro

İspanyol spor gazetesi Marca, Galatasaray'ın, Real Madrid'in yıldız futbolcusu Guti'ye yıllık net 3 milyon avro önerdiğini ve resmi teklifin haftaya yapılacağını iddia etti

Salı, 11 Mayıs 2010 - 10:09

Guti'ye yılda 3 milyon avro

"Guti’nin Galatasaray’a gideceği" iddialarını bugün de sürdüren Marca, sarı-kırmızılıların önereceği paranın transferin gerçekleşmesinde çok önemli olacağını, Guti’nin paranın ödenmesi konusunda kefilli garanti istediğini yazdı.

Galatasaray’ın 33 yaşındaki Guti için 1 yılı opsiyonlu toplam 3 yıllık kontrat önerdiği ve resmi görüşmelerin ligin bitmesiyle gelecek hafta başlayacağı ifade edildi.

Guti’nin Galatasaray’a gitmesi halinde 3 sezonda toplam net 9 milyon avro kazanacağının altı çizilirken, Real Madrid’in isteyeceği bonservis ücretine göre bu miktarın değişme ihtimalinin olduğu da kaydedildi.

Öte yandan İspanyol gazetesi, Guti’nin Galatasaray’a olası transferinin Türkiye’de çok büyük yankı bulduğunu belirtip, "Guti haberi herkesi şaşırttı, Türkiye’de deliye döndüler. Tüm Türk basını, Guti’nin Türk ligine gelebilecek en iyi yabancı futbolcu olduğunu söylüyor" denildi.

AA