Güvenlik güçlerinin sıkıştırdığı 24 terörist teslim oldu

Güvenlik güçlerinin Munzur Dağları'nda karşılaşıp çembere aldığı, ardından da çatışmaya girdiği yasadışı Maoist Komünist Partisi/Halk Kurtuluş Ordusu (MKP/HKO) örgütünün 24 üyesi teslim oldu

16 Kasım 2012, Cuma 19:09
A A

Tunceli'de PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatan güvenlik güçlerinin dün Munzur Dağları’nda karşılaşıp çembere aldığı, ardından da çatışmaya girdiği yasadışı Maoist Komünist Partisi/Halk Kurtuluş Ordusu (MKP/HKO) örgütünün 24 üyesi, teslim oldu.

Tunceli’de güvenlik güçleri dün PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı hava destekli operasyonda dün Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları’nda bir grup MKP/HKO örgütü üyesiyle karşılaştı. Güvenlik güçlerinen ’Teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Bölgeye tekviye birlikler gönderilerek grup çembere alındı.

Güvenlik güçleri ısrarla, ’Teslim olun’ çağrısında bulundu. Güvenlik güçlerinin çağrılarına uyan 24 örgüt üyesi, silahlarıyla birlikte teslim oldu. Teslim olanlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

TUNCELİ’DEKİ GRUPLA BAĞLANTILI

İzmir’in de aralarında bulunduğu 10 ilde eş zamanlı yapılan baskınlarda, yasal dernekler üzerinden faaliyet göstererek yasadışı MKP (Maoist Komünist Parti) terör örgütüne eleman kazandırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 22 kişinin Savcıktaki sorguları sürüyor.

Adliyeye sevk edilen 22 kişi ile Tunceli’de güvenlik güçlerine teslim olan 24 teröristin aralarında irtibatın bulunduğunun tespit edildiği kaydedildi. Emniyet yetkilileri, İzmir’de yakalanan 22 kişinin örgütün şehir yapılanması, Tunceli’nin Ovacık İlçesi Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun’u da şehit eden 24 kişinin ise örgütün kırsal ayağı olduğu vurgunladı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;