Güvercinlere 318 bin TL harcadı

Tekstilci iş adamı Vedat Azizoğlu, çok sevdiği güvercinler için son 1.5 yılda yem giderleri hariç 318 bin lira harcadı

Güvercinlere 318 bin TL harcadı

"Güvercin Olimpiyatı" olarak nitelendirilen 2009 Türkiye Güvercin Festivali, Bursa’da hafta sonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yaklaşık bin güvercinseverin 1500’e yakın güverciniyle katıldığı festivalde 45 kategoride şampiyon belirlenirken, yarışmada, özellikle geçen yılların birincileri olan kuşlara, on binlerce lira olan fiyatlarıyla ilgi odağı haline geldi.

Festivale İstanbul’dan katılan tekstilci iş adamı Vedat Azizoğlu, çocukluğundan bu yana güvercin beslediğini belirterek, güvercinlere ayrı bir merak duyduğunu söyledi.

Özellikle son yıllarda bu merakının kendisine biraz pahalıya mal olduğunu ifade eden Azizoğlu, şöyle devam etti: "Son 1,5 yıl içinde, birçok güvercin aldım. Benim gibi birçok iş adamı daha büyük paralar harcayabiliyor. Mesela bir arkadaşımız, bir ay içinde 300 bin lira harcadı."

Azizoğlu, son aldığım güvercine 40 bin lira verdiğini kaydederek, festivale katılan güvercinseverlerin, bu güvercine büyük ilgi gösterdiğini dile getirdi.

Türkiye Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Sefa Tokyürek de, bir iş adamının, Şanlıurfa’ya gidip 3 güvercini 85 bin dolardan satın aldığığı söyledi.