'Güzel'lere saldırı!

Sadece güzelleri üye kabul eden site, 'çirkin' istilasına uğradı

20 Haziran 2011, Pazartesi 17:08
A A


 Sadece güzelleri üye kabul eden sosyal paylaşım sitesi 'çirkinlerin' akınına uğradı. Bilgisayar korsanları tarafından 'Shrek' adlı virüsle siteye saldırı düzenlendi. Saldırı onbinlerce 'çirkinin' siteye üye olabilmesine imkan verdi.

BeautifulPeople.com adlı site, yeni üyeleri sıkı bir incelemenin ardından ve var olan üyelerin oylarıyla kabul ediyor. Üye olacak kişinin kesinlikle 'güzel' olması gerekiyor. Ancak bu filtre, hacker'ların geçen ayki saldırısı sonucu kırıldı ve site yöneticileri 'yanlışlıkla' kabul edilen 30 bin kişinin üyeliğini iptal ederek özür diledi.


"GÜZEL OLDUĞUNUZU SANDINIZ ÖZÜR DİLERİZ"

Sitenin yöneticisi Greg Hodge, "Altı haftalık dönemde onbinlerce üyenin kabulüyle şüphelendik. Hemen duruma el koyduk, Shrek virüsünün verdiği hasarı düzeltiyoruz ve yeniden eski sistemimize dönüyoruz. Sonuç olarak yeni gelen 30 bin kişinin üyelikleri iptal edildi. Bu kişiler yanlışlıkla kabul edildiği ve kısa bir süre de olsa güzel oldukları düşündürüldükleri için özür diliyoruz" diye konuştu.

Sitenin dünya genelinde 700 binden fazla üyesi var. Ortalama her yedi başvurudan biri kabul ediliyor. Site yetkilileri, kabul edilme oranının en iyi ABD, Danimarka ve Fransa'da olduğunu söylüyor. En kötü orana sahip ülkeler arasında İngiltere, Rusya ve Polonya bulunuyor.


YAŞAM / GAZETEPORT

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;