'Ha s..r ordan eşşoğlueşşek'

30'uncu İstanbul Film Festivali, Lütfi Kırdar'daki görkemli açılış gecesiyle başladı. Geceye, özensiz kıyafet seçimleri, Emek Sineması protestosu ve Metin Akpınar'ın sözleri damga vurdu

03 Nisan 2011, Pazar 15:24
A A

CNN Türk'ten canlı yayınlanan gecede, özellikle Tuba Ünsal’ın kıyafeti eleştiri konusu oldu. Ünsal için Twitter’dan “Yataktan kalkıp gelmiş” yorumu yapıldı. Gecenin en cesur kadınıysa Saadet Işıl Aksoy’du. sahneye çıkan hemen her isim Emek Sineması’nın tekrar açılmasını istedi.

En çok alkışı da sinemanın emektâr müdürü, sinemaseverlerin ‘Hikmet Abi’si Hikmet Dikmen aldı. Dikmen, gözyaşlarını tutamadı. Emek Sineması için Zeki Alasya’nın da söyleyecekleri vardı.

Tiyatroya 1960’da Eminönü’nde başladığını belirten Alasya, “Bir gün oynadığımız tiyatro kapatıldı ve orada namaz kılınmaya başlandı. Eğer Emek Sineması’nda da namaz kılınacaksa hiç açılmasın daha iyi” dedi.

İlginç sahnelerden biri, Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ın yan yana geldiği anda yaşandı. Gazetecilerin poz veren ikiliye, “Sizi tekrar aynı projede görebilir miyiz?” diye sorması üzerine sinirlenen Akpınar, “Ha s..r oradan, eşşoğlueşşek. Siz hâlâ orada mısınız?” deyip salonu terk etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;