Hadid kardeşlerin kuzeni büyük beden mankeni oldu

19 yaşındaki Joann van den Herik Gigi ve Bella Hadid'in anne tarafından kuzeni. Bir iç çamaşırı markasının büyük beden koleksiyonunun yeni yüzü olan genç manken body positive akımının da sözcülüğünü yapıyor. 

09 Şubat 2018, Cuma 10:31
A A

Gigi ve Bella Hadid'in anne tarafından kuzeni olan  Joann van den Herik süper model kuzenleri kadar tanınmıyordu. Ta ki 40 beden bir model ajansına kayıt olana kadar. 

Instagram'da paylaştığı fotoğraflarıyla dikkat çekip keşfedilen  Joann van den Herik bu sayede Debenhams markasının büyük beden koleksiyonunun yeni yüzü oldu. 

İngiliz ölçüleriyle 12 yani 40 beden olan model sanki yıllardır bu işi yapıyormuşçasına profesyonel pozlar verebiliyor. 

Vücut ölçüleri kuzenleri Gigi ve Bella'dan bir hayli fazla olan Joann yüzünün güzelliğiyle onlardan geride kalmıyor. 

Hollanda doğumlu olan Joann van den Herik'in tanıtımını yaptığı koleksiyon seksi parçaların yanında günlük, rahat çamaşırlara da yer veriyor. 

 Joann van den Herik'in kuzeni Bella Hadid'le birlikte paylaştığı Instagram pozu. Hadid kardeşler kuzenlerine modellik kariyerinin her aşamasında destek veriyor. 

Özel hayatıyla ilgili samimim paylaşımlarda bulunan Joann van den Herik, bu pozunun altına "Evet, hastayken böyle görünüyorum." yazmış.

Joann'ın da sözcülüğünü yaptığı Body Pozitif akımı dünyanın her yerindeki genç kadınlara ölçüleri ne olursa olsun bedenlerinden utanmamaları, bedenlerini sevmeleri konusunda destek olmayı amaçlıyor. 

Joann van den Herik tüm kadınları etkisi altına alan zayıf ve ideal ölçülerde görünme baskısı yüzünden bunalıma giren, sağlık problemleri yaşayan hatta intiharın eşiğinden dönen genç kızlar için bu paylaşımların çok önemli olduğunu düşünüyor. 

Joann van den Herik bir Instagram paylaşımının altına "Şişman beni tanımlayan bir kelime değil. Yağlı diyebilirsiniz belki ama şişman kelimesini hakaret olarak kullanmanız kendimi kötü hissetmeme sebep olamayacak." 

Yan yana koyarak paylaştığı iki pozun altına güzel, hala güzel yazan Joann fotoşoplanarak kullanılan fotoğrafların da bu baskıya daha çok destek olduğunu söylüyor.