Hafta sonu bahar gelecek

Hafta sonu bahar gelecek

17 Mart 2010, Çarşamba 16:16
A A

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, soğuk ve yağışlı havanın bugünden itibaren İstanbul’u terk edeceğini ve hafta sonunda, mevsim normallerinin üzerine yükselecek sıcaklıklarla kentte adeta bir "bahar havası" yaşanacağını açıklandı. Yıldırım, bugün havanın mevsim normallerinin altına indiğini, ancak kar yağışı beklentisi olmadığını ifade etti.

"Soğuk ve yağışlı hava bugünden itibaren İstanbul’u terk ediyor" diyen Yıldırım, ancak bu gece ve yarın sabah saatlerinde -2 dereceye kadar düşecek sıcaklıklar nedeniyle don ve buzlanma görüleceğini belirterek, sürücülere dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Mustafa Yıldırım, hafta sonuna kadar parçalı ve az bulutlu bir havanın hüküm süreceğini belirterek, yarın en düşük ve en yüksek sıcaklıkların -1 ve 10, Cuma günü 4 ve 12 derece olacağını bildirdi.

Hafta sonu ise adeta bir bahar havası yaşanacağını dile getiren Yıldırım, Cumartesi günü en düşük ve yüksek sıcaklıkların 6-12, pazar günü de 9-17 olacağını, az bulutlu ve açık bir havanın hüküm süreceğini aktardı. Mustafa Yıldırım, hava durumunun hafta başında da mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini sözlerine ekledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;