Hakan Şükür: Dizi film projem var

Mardinspor'a destek vermek üzere Meltem Cumbul ile birlikte Mardin'e giden ünlü futbolcu dizi projesi olduğunu söyledi

03 Ekim 2009, Cumartesi 13:27
A A

Pazar günü oynanacak olan Mardinspor - Adana Demirspor maçını izlemek ve Mardinspor'a destek vermek üzere Meltem Cumbul ile birlikte kente gelen ünlü futbolcu Hakan Şükür, ilginç açıklamalarda bulundu. Yaşamıyla ilgili dizi veya sinema filmi çekmek istediğini kaydeden Hakan Şükür, bu projede bölgeyi çok iyi bilen Meltem Cumbul'un da yer alabileceğini söyledi.

Mardinspor Kulüp Başkanı Tekin Alkan'a destek için Hakan Şükür ile Meltem Cumbul kente geldi. Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılayan Hakan Şükür ve Meltem Cumbul, Mardin'deki bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Mardinspor Kulüp başkanı ve eniştesi olan Tekin Alkan'a destek amacıyla kente geldiklerini söyleyen Meltem Cumbul, Mardinspor'un ligde hak ettiği yere geleceğine inandığını söyledi. Mardin'in tarihî ve mimarî özelliklerini duyduğunu; ancak görmediğini belirten Hakan Şükür, " Hep dizi filimlerde merakla izlerdim. Hep merak ederdim. Acaba gerçekten dizilerde gösterildiği gibi doğru mu?

Mardin şu anda gördüğüm hâliyle tarihî bir şehir ve büyülü bir havası var. Burada dinlerin kardeşliği var. Hayatımı ilgilendiren bir projem var. Bunu aslında ilk kez burada açıklıyorum. Dizi veya sinema filmi projesi. Bu proje üzerinde çalışmaya başladık. Nasıl olacağına daha kesin karar vermedik; ancak kısa süre içinde bu projeye başlayacağız" dedi.

Projede Meltem Cumbul'un olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise Hakan Şükür, "Proje planlamasında kişiler konuşulmadı; ama Meltem hanım çok iyi bir sanatçı ve bölgeyi iyi bilen biri. Neden olmasın" şeklinde yanıtladı.

MARDİN'DE SPOR YATIRIMI YAPACAK

Bölgeden kaliteli futbolcuların yetiştiğini ve bu alanda yatırım yapmayı düşündüğünü belirten Şükür, "Futbolculuk yaptığım dönemlerden biliyorum. Gerek bölge takımları ile yaptığımız maçlar sırasında, gerekse de bu bölgeden olup ta büyük takımlarda oynayan arkadaşlarımdan duyduklarımla biliyorum ki  spor anlamında burada büyük eksiklikler var. Ben de yatırımlarımı bu alana yönlendireceğim ve bu kentlerden biri de Mardin olacak" diye konuştu.

Pazar günü oynanacak Adana Demirspor maçında Mardin'i destekleyeceğini belirten Hakan Şükür'ün bu açıklamalarına teşekkür eden Mardinspor Kulüp Başkanı Tekin Alkan, "Büyüklerimiz açılımdan bahsediyor. İşte gerçek açılımı biz burda başlattık. Din, dil, ırk ayırımı yapmadan, spora siyaseti karıştırmadan açılımı başlattık. Baldızım Meltem hanım ve Hakan Şükür kardeşime teşekkür ederim. Hem takıma hem de kentime verdikleri destekten dolayı mutlu oldum. İkisi de Türk toplumu için önemli iki birer kişilik. Onların Mardin'de olmalarından dolayı gurur duyuyorum" dedi.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;