'Hakem cinsel organını gösterdi'

Kütahya'nın Hisarcık İlçesi'nde, geçen pazar günü yapılan amatör küme maçında, hakemin seyircilere cinsel organını gösterdiği iddia edildi

'Hakem cinsel organını gösterdi'

Hakem D.Ç, Kütahya Süper Amatör Ligi’nde Hisarcık Belediyespor ile Simav Yeni Mahalle Sitespor arasındaki karşılaşmanın 26. dakikasına kadar Hisarcık takımından Halil Uyanık, Çağlayan Koyun ve Halil Kurnaz’a kırmızı kart gösterdi.

Daha sonraki dakikalarda Hisarcık Belediyespor’dan bir futbolcu daha kırmızı kart gördü. Simav Yeni Mahalle Sitespor 6-0 üstünlüğünü sürdürürken, bir futbolcusu daha kırmızı kart gören Hisarcık takımı sahada 6 kişi kalınca, talimatlar gereğince maç, 62. dakikada tatil edildi.

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, maçı 6-0 Simav ekibinin lehine tescil etti. Hisarcık Belediye Spor Kulübü Başkanlığını da yürüten ilçe Belediye Başkanı Mehmet Akbaş, Hisarcıklı taraftarların hakeme tepki gösterdiğini ve hakemlerin maç tatil edildikten sonra polis gözetiminde saha dışına çıkarıldığını söyledi.

'HAKEM ÇİRKİN HAREKETLER YAPTI'

Akbaş, sözlerine şöyle devam etti: "Orta hakem D.Ç, maç sırasında seyircilere karşı orta parmağını gösterdi ve taraftarlara şortunun üzerinden cinsel organını tutarak çirkin hareketler yaptı. Bundan sonra seyirciler galeyana geldi. O hareketten sonra seyircinin hakeme karşı olan davranışları değişti.

Hakemi dövmekten, aracını yakmaktan ve tekerleklerini kesmekten bahsetmeye başladılar. Seyircilerin yanına giderek onları sakinleştirdim. Dışarıda hakemi bekleyen seyircileri uzaklaştırarak olayların daha da büyümesi önledik. Burada olay çıkmasına kesinlikle izin veremezdik."

Öte yandan, hakem D.Ç’nin de, rakibine yaptığı sert hareket sonucu kırmızı kart gösterdiği Hisarcık Belediyesporlu Halil Uyanık’ın kendisine küfrettiğini ileri sürerek polise şikayette bulunduğu öğrenildi.