Hakem Meral'den büyük hata

Elano'nun yaptığı plase vuruşta Kasımpaşalı Ali Güneş uçarak kaleye giden topu eliyle kesti ancak hakem ne kırmızı kart gösterdi ne de penaltı verdi

22 Eylül 2009, Salı 16:10
A A

Kasımpaşa-Galatasaray maçının hakemi İlker Meral çok büyük bir hata yaptı. 8. dakikada Elano’nun yaptığı plase vuruşta Kasımpaşalı Ali Güneş uçarak kaleye giden topu eliyle kesti. Galatasaraylı futbolcular, topun ceza sahası içinde elle kesildiği gerekçesiyle hakem Meral’e penaltı itirazında bulundu. Hakem İlker Meral ise bu pozisyonda korner kararı verdi. Meral’in bu pozisyonda penaltı noktasını gösterip, Ali Güneş’i de kırmızı kartla oyundan atması gerekirdi. 

BİLET FİYATINA TEPKİ
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, derbi maç için 120 lira bilet ücreti koyan Kasımpaşa Kulübü’nü protesto etti. Polat, “Bayram günü burada Galatasaray ve Kasımpaşa taraftarları olarak güzel bir maç izlemek istedik, ama ortaya konan tavrı kesinlikle tasvip etmiyoruz, bunu protesto ediyorum. Kombine biletlerini 90 liraya satan bir kulüp, sadece bu maç için 120 liraya bilet satıyor. Binlerce Galatasaray taraftarı şu anda sokakta, içeriye giremiyor, bunu ayıplıyorum. Biz Galatasaray olarak Kasımpaşa’ya Süper Lig’de oldukları her dönemde yardımcı olduk, destek olduk. Bu yaptıklarını centilmenliğe ve Fair-Play’e yakıştıramıyorum” dedi. Bilet fiyatlarına tepki gösteren Başkan Adnan Polat, karşılaşmayı taraftarlarla birlikte izledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;