Hakemin başına davul tokmağı

Hakemin başına davul tokmağı

Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi'nin Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasının final maçında olaylar çıktı. Yenilen takımın taraftarı olan üniversite öğrencisi, maçı yöneten öğretim üyesi hakemin başına davul tokmağı ile vurdu. Öğretim üyesi hakem hastaneye götürülürken, öfkeli öğrenci taraftar gözaltına alındı.

Olay, dün akşam saatlerinde Harran Üniversitesi'nin Osmanbey Kampusu'nda meydana geldi. Üniversite Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasının final maçında Birecik Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Meslek Yüksekokulu takımları, kampus içerisindeki sahada karşı karşıya geldi.

Her iki yüksekokulun çok sayıda öğrencisinin de taraftar olarak takımlarına destek verdiği müsabakayı Sağlık Meslek Yüksekokulu son dakikalarda attığı gol ile kazandı. Ancak, maçın bitiş düdüğünün ardından mağlubiyeti hazmedemeyen Birecik Meslek Yüksekokulu taraftarı olan öğrenci 20 yaşındaki Mustafa Karlıca, maç sırasında tezahürat sırasında kullandığı davul tokmağı ile maçın hakemi olan öğretim üyesi 36 yaşındaki Muhittin Gürses'e saldırdı.

Tokmakla başına vurduğu Gürses'i yaralayan Kalıcı, maçı izleyen öğretim üyeleri ve maçta görevli olan jandarmalar tarafından etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Kalıcı, jandarma karakoluna götürülürken, hafif yaralanan Gürses ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ayakta tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

DHA