Hakim Kaçmaz: Engizisyon yargılamasına döndü

Hakim Kaçmaz: Engizisyon yargılamasına döndü

04 Eylül 2009, Cuma 16:00
A A

Hakkında inceleme başlatılan Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, kendisi üzerinden yargının yıpratıldığını söyledi. Kaçmaz "Kararlarımın arkasındayım" dedi.
Hakim Osman Kaçmaz, NTV’nin sorularını yanıtladı. "Cumhurbaşkanı ve Başbakan’la ilgili verdiğiniz kararın hemen ardından görevden alınmanız istendi. Bunun ardından da bir teftiş süreci başladı ve 2 aydır devam ediyor. Önce siz Teftiş Kurulu Başkanlığı hakkında bir suç duyurusunda bulundunuz ardından da dün Teftiş Kurulu’nu, hakkınızdaki belgeleri vermemekle suçladınız. Nelere yaşanıyor Teftiş Kurulu ve sizin aranızda? " sorusuna şu karlığını verdi:
"Valla bileniyorum ama engizisyon yargılamasına döndü bu iş. Benim üzerimde yargının yıpratılmasına çok üzgünüm bunu hazmedemiyorum. Bugün basında görüyorum ki gerçekten hedef seçilmişim. Ama verdiğim kararların hepsinin arkasındayım bundan sonra vereceğim kararların da arkasındayım. Ben hukukun dışına hiç çıkmadım çıkmayacağım da. Bu konuda beni kimse yıldıramaz. Allah’tan başka kimseden de korkum yok."

KARARLARIMIN ARKASINDAYIM

Kaçmaz, "verdiğiniz kararlar nedeni ile mi hedef seçildiniz?" sorusunu da yanıtlarken, "Bugün basındaki haberleri görünce öyle düşünüyorum: bir takım medya bu konuda yayınlar yapıyor. Benim o yayınlara karşılık bunların hangi dayanağa, hangi belgeye dayandığını bilmek için, istediğim halde bana verilmeyen belgeler maalesef hem de imzasız bir şekilde basına sızdırılmış. Bunu halkımızın takdirine sunuyorum" diye konuştu.
Kaçmaz, bir soru üzerine de, Başbakan ve Cumhurbaşkanı hakkında verdiği kararların arkasında olduğunu söyledi. Kaçmaz, "Herkesle bunu tartışırım. Zaten gerçek hukukçular bunun doğru olduğunu biliyorlar. Şu anda başbakanımızla ilgili vermiş olduğum karar doğru olmasaydı fezleke ile Meclis’e gönderilmezdi" dedi.
"Ne yapacaksınız bundan sonra?" sorusuna da Kaçmaz, "çalışmaya devam edeceğim, görevimin başındayım" yanıtını vermekle yetindi.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;