Hakkari AK Parti il binasına saldırı

Kimliği belirsiz kişilerce binaya önce ateş açıldı sonra da el bombaları fırlatıldı

25 Temmuz 2010, Pazar 12:02
A A

Hakkari'de dün akşam saatlerinde AK Parti il binasına kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken polis parti teşkilatının çevresinde güvenlik önlemlerini arttırdı.

Hakkari Üniversitesi'ne ait çeşitli birimler, sürücü kursu, Eğitimciler Derneği’nin de bulunduğu eski Özel İdare Müdürlüğü binasındaki AK Parti teşkilatına saat 20.40 sıralarında silahlı saldırı düzenlendi. Kimliği belirsiz kişilerce açılan ateş sonucu 4 katlı binanın ikinci katında bulunan AK Parti İl Binasının camlarına ve duvarlarına kurşunlar isabet etti. Olayda ölen ve yaralanan olmazken, çevrede geniş güvenlik önlemi alınarak saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Bu arada çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, çevrede bomba bulanabileceği ihtamali üzerine de binada bulunan herkesi boşaltarak çevrede arama yaptı.

NÖBET TUTAN POLİSLER DE HEDEF ALINDI

Saldırı sırasında bina önünde nöbet tutan polislerin de hedef alındığı belirtildi.

Silahlı saldırıdan sonra atılan el bombalarından birinin infilak etmesi sonucu, bina girişide bulunan polis kulubesi ile binanın alt katlarında bulunan çeşitli büroların camlarının karıldığı belirtildi. Bir el bombasının ise patlamadığı tespit edildi.

Hakkari Valisi Muammer Türker, binanı girişinde güvenliği sağlayan polislerin, yapılan bu saldırıdan hemen sonra saldırganları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattıklarını söyledi.

HAKKARİ, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;