Halep'te PKK/PYD'ye isyan eden halk 'Türk askeri kardeşimizdir' dedi

Suriye'nin Halep kentinin Mare ilçesinde yerel halk, terör örgütü PKK/PYD karşıtı gösteri düzenledi. Gösteride PKK'nın bölgeyi terk etmesi istenirken, halk 'Türk askeri kardeşimizdir' yazılı dövizler taşıdı

10 Temmuz 2017, Pazartesi 11:59
A A
Suriye'nin Halep kentinin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Mare ilçesinde, terör örgütü PKK/PYD protesto edildi. Mareliler, akşam saatlerinde ilçe meydanında toplanarak, PKK/PYD aleyhinde sloganlar attı. 

PKK, dün burada tarım arazisinde çalışan işçilere ateş açmış ve saldırıda 1 kız çocuğu hayatını kaybederken 2 sivil yaralanmıştı. 

Çevre köylerden de katılanların olduğu gösteride, Arapça ve İngilizce ''Terör örgütü PKK'yı ihanetlerle köylerimize yerleştirdiniz. Onları zilletle köylerimizden çıkaracaksınız", "Türk askeri kardeşimiz ve müttefikimizdir" yazılı dövizler taşındı.


'TÜRKİYE'YE MESAJIMIZ...'


Göstericilerden Dr. Ahmed Hafız, ''Türk hükümeti ve devletine mesajımızdır. Bizler bölgedeki terör örgütü PYD'ye karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz'' dedi.

Avukat Mahmud Nacar da ''Suriye'de rejim, Şii milisler ve PYD'ye karşı devrimimiz devam ediyor. Bunların hepsi terör örgütüdür. Başarılı olana kadar devrimimiz devam edecektir. Türkiye ve Türk halkına, Suriyelilere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.'' diye konuştu.


'Suriye'de mezhepçiliğe yer yok' dövizleri de taşındı

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;