Halil Altıntop'ta sona gelindi

Transferin suskun kulübü konumundaki Galatasaray ile gurbetçi yıldız Halil Altıntop arasındaki sıkı transfer pazarlığında, taraflar birbirlerine yaklaştı

21 Haziran 2010, Pazartesi 12:34
A A

Milan Baros’un yanına alternatif bir golcü transfer ederek forvetteki sıkıntıyı gidermek isteyen sarı-kkırmızılılar, Halil Altıntop’un transferi için görüşmelerini sürdürüyor.

Galatasaray ile Halil’in menajeri ile yapılan pazarlıkta, sarı-kırmızılılar ilk önce Halil’e 1 yıl için 1.5 milyon Euro teklif etmişti. Buna karşın Halil’in isteği ise 3.5 milyon Euro'ydu.

İlk pazarlıkta arada 2 milyon Euro gibi uzlaşması güç bir rakam farkı oluşmuştu. Ancak taraflar görüşmelerini sürdürdü. Galatasaray teklifi 1.5’tan 1 milyon 800 bin Euro’ya çıkardı.

Halil ise istediği ücreti 2.5 milyon Euro’ya indirdi. Bu gelişme karşısında Galatasaray ile Halil Altıntop pazarlığında aradaki fark 2 milyon Euro’dan, 700 bin Euro’ya kadar yaklaştı.

Galatasaray yönetimi ise diğer futbolcuları düşünerek takım içi ücret dengesini artırmamak için Halil Altıntop’a 2 milyon Euro’dan fazla ücret ödemeyi düşünmüyor.

Galatasaray’ın bu teklif sonrasında Halil’e süre verdiği ve gurbetçi yıldızın Sarı-kırmızılıların teklifini kabul etmesi halinde bu transferin gerçekleşeceği öğrenildi.

Kadir ÇETİNÇALI/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;