Halil Altıntop'ta sona gelindi

Transferin suskun kulübü konumundaki Galatasaray ile gurbetçi yıldız Halil Altıntop arasındaki sıkı transfer pazarlığında, taraflar birbirlerine yaklaştı

Halil Altıntop'ta sona gelindi

Milan Baros’un yanına alternatif bir golcü transfer ederek forvetteki sıkıntıyı gidermek isteyen sarı-kkırmızılılar, Halil Altıntop’un transferi için görüşmelerini sürdürüyor.

Galatasaray ile Halil’in menajeri ile yapılan pazarlıkta, sarı-kırmızılılar ilk önce Halil’e 1 yıl için 1.5 milyon Euro teklif etmişti. Buna karşın Halil’in isteği ise 3.5 milyon Euro'ydu.

İlk pazarlıkta arada 2 milyon Euro gibi uzlaşması güç bir rakam farkı oluşmuştu. Ancak taraflar görüşmelerini sürdürdü. Galatasaray teklifi 1.5’tan 1 milyon 800 bin Euro’ya çıkardı.

Halil ise istediği ücreti 2.5 milyon Euro’ya indirdi. Bu gelişme karşısında Galatasaray ile Halil Altıntop pazarlığında aradaki fark 2 milyon Euro’dan, 700 bin Euro’ya kadar yaklaştı.

Galatasaray yönetimi ise diğer futbolcuları düşünerek takım içi ücret dengesini artırmamak için Halil Altıntop’a 2 milyon Euro’dan fazla ücret ödemeyi düşünmüyor.

Galatasaray’ın bu teklif sonrasında Halil’e süre verdiği ve gurbetçi yıldızın Sarı-kırmızılıların teklifini kabul etmesi halinde bu transferin gerçekleşeceği öğrenildi.

Kadir ÇETİNÇALI/İSTANBUL (DHA)