Hamile kadın radyoda mahsur kaldı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlenen yerel radyonun bulunduğu dairede mahsur kalan 6 aylık hamile Songül Aktaş, yaklaşık 6.5 saat sonra kurtarıldı

12 Kasım 2013, Salı 19:28
A A

Burhaniye İlçesi Hürriyet Caddesi 61 numaradaki Melih Pabuçcuoğlu apartmanının 8 numaralı dairesinde faaliyet gösteren Doğan Doğan’a ait Ses Radyo, sabah saatlerinde ruhsatsız olduğu gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Mühürleme sırasında içeride uyuyan Songül Aktaş, mahsur kaldı. Radyo çalışanı olan ve yanında telefon bulunmayan Aktaş’ın e-posta göndererek durumu bildirmesi üzerine, zabıta, polis ve mahalle muhtarı Ahmet Gürbüz, Pabuçcuoğlu Apartmanı’na geldi. 6 AYLIK HAMİLE Yaklaşık 6.5 saat sonra dördüncü kattaki dairenin kapısındaki mühür sökülerek Songül Aktaş dışarı çıkarıldı. Mühürlemeden haberi olmadığını anlatan Aktaş, "Kapı zilini duymadım. Saat 12.00 sıralarında kapıyı açmaya çalışınca mühür olduğunu anladım. İnternetten yakınlarıma ulaşarak içeride bulunduğumu anlattım. Altı aylık hamileyim. Mahsur kaldım. Odalara bakılabilirdi. Benim ikametgahım burası.

Ben burada kalıyorum. Bana haber verilmeden kapı mühürlenmiş, şikayetçiyim" dedi. Kapının açılmasından sonra dışarı çıkan Aktaş, polis otosuyla İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. Mühürleme işlemini gerçekleştirilen zabıta görevlilerinden Ahmet Gürlen ise o sırada içeride kimse bulunmadığının söylendiğini belirtip, "Mühürleme 09.40’da yapıldı. Nasıl bir insanın içerde kaldığını çözemedik. Polis arkadaşlar bu konuda araştırma yapıyor. Bir görevli içeride kimse olmadığını söylemişti" diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;