Hamileliğinize keyif katacak 10 öneri

İşte size hamileliğinizin rahat geçmesini sağlayacak 10 müthiş öneri

26 Haziran 2010, Cumartesi 05:00
A A

1) Eşiniz ile bu mutlu haberi nasıl paylaşacağınızı düşünün. Gözlerinin içine bakarak ‘‘Baba olacaksın’’ demek yerine, ona farklı ve şaşırtıcı sürprizler hazırlayın ve bu mutlu anı en güzel şekilde değerlendirin.

2) Aileniz ve bazı akrabalarınıza bu müjdeyi vermek için evde hafif yemeklerden oluşan şık bir sofra hazırlayın. Hep beraber eğlenceli bir akşam geçirin.

3) Birkaç gününüzü kız arkadaşlarınıza ayırın. Kız kıza gezin, eğlenin, sinemaya gidin. Güzel bir yemek programı da hoş olabilir.

4) Hamileliğiniz ağırlaşmadan eşinizle tatile çıkın. Hatta birkaç hafta sonu küçük kaçamaklar yapın.

5) Bol bol uyuyun... Uykunuz geldiği zaman direnmeyin. Bebeğiniz olduğunda bu kadar rahat uyuyamayabilirsiniz...

6) Bilindiği gibi, rahim içindeki bebek 24’üncü haftadan itibaren dış dünyadaki sesleri duymaya, kaydetmeye ve yorumlamaya başlar. Müzik doğru seçildiğinde bebeğin ruhsal gelişimine yardımcı olur. Bebeğinizle kendinize özel zaman ayırın müziğin beraberce keyfini çıkarın...

7) Bebeğiniz için özel bir defter hazırlayın. İçine sizin, eşinizin, ailelerinizin fotoğraflarını koyun. Bebeğiniz hakkında söylemek istediklerinizi fotoğraflar ve yazılarla anlatın.

8) Eşinizle beraber bebeğin odasını hazırlayın.

9) Hamileliğinizi aynalardan uzak durarak bitirmeyin. Bu özel dönem için bir gardırop hazırlayabilirsiniz. kendinize... Ayrıca vücut sağlığınız için özel olarak hamileler için üretilmiş hamile terlikleri’ni kullanabilirsiniz. Bu terlikler alçak topuk, yüksek burun tasarımı ile vücudunuzun ağırlık merkezini dengeler ve vücudunuzdaki baskıyı ortadan kaldırır.

10) Okuyun... Çocuk sahibi olmak, bebek büyütmekle ilgili bol bol kitap okuyun ve dergi okuyun. Sonrasında bu kadar kolay zaman bulamayabilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;