Hamit Cihan: Başaramadık

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Sorumlusu Hamit Cihan, Eskişehirspor'a 1-0 yenilmelerine ilişkin, "Alacağımız üç puan bizim için hayat belirtisi olacaktı, gelecek için çok daha umut verici durum ortaya çıkacaktı, maalesef bunu başaramadık" dedi.

19 Nisan 2015, Pazar 16:02
A A
Cihan, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, taraftarları önünde maç kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Hayati değeri yüksek bir müsabaka oynadıklarını dile getiren Cihan, "Müsabakaya yüksek konsantrasyonla hazırlandık. Rakibimiz daha küçük alanda oynadı, biz ise daha büyük alanda oynadık. Rakibin küçük alanda oynamasını biz çok etkili pozisyonlarla aşamadık. Sayısal olarak çok yüksek düzeyde gol pozisyonu üretemedik" diye konuştu.

Cihan, ligde kalma mücadelelerini kalan haftalarda sürdüreceklerini belirterek, "Bitkisel hayattaki bir takıma hayat vermeye çalışıyorsunuz. Bugün alacağımız üç puan bizim için
hayat belirtisi olacaktı, gelecek için çok daha umut verici durum ortaya çıkacaktı, maalesef bunu başaramadık. Önümüzdeki süreç devam ediyor. Bundan sonrası için oturup plan yapacağız" dedi.

Eskişehirspor cephesi

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe ise deplasmanda aldıkları galibiyetle alt sıralardan biraz daha uzaklaştıklarını söyledi.

Oyuncularını galibiyetten dolayı tebrik eden Skibbe, şunları kaydetti:

"Takımımızın mücadele etmesinden ve yürekle oynamasından memnunum. Rakibin uzun topla gelmesini engellemeyi başardık. Bulduğumuz gol pozisyonlarını gole çeviremediğimiz için üzgünüm. Bu galibiyetle alt sıralardan biraz olsun uzaklaşmış oluyoruz. Ama alt sıralardan kurtulmuş da değiliz. Bizim hedefimiz ligin ortalarına doğru ilerlemek ama gözümü arka taraftan da ayırmayacağım."

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;