Hanefi Avcı'ya 'yasak aşk' iddiası!

Devrimci Karargâh'a yönelik telefon dinlemesinde, Hanefi Avcı'nın bir kadınla yasak aşk yaşadığının ortaya çıktığı öne sürüldü

24 Eylül 2010, Cuma 10:53
A A

Olay yaratan kitabının ardından yaptığı açıklamalarda 'Bana cehennemi yaşatacaklar' diyen Hanefi Avcı'yla ilgili olarak Zaman gazetesinde yer alan habere göre, Devrimci Karargah Operasyonu'ndaki telefon dinlemesine Hanefi Avcı'nın bir kadınla yaşadığı yasak aşk takıldı.

Avcı'nın yasak aşk yaşadığı kadının Kezban K. isimli bir edebiyat öğretmeni olduğu iddia edildi. Yasak aşkın buluşma mekanının ise Devrimci Karargah örgütü üyesi Nejdet Kılıç'ın evi olduğu yazıldı.

Haberde Hanefi Avcı'nın telefonlarının dinlenmesine bu kadar sert tepki göstermesinin bu yasak aşkın ortaya çıkması olduğu ima ediliyor. Hanefi Avcı ile Kezban K. isimli öğretmenin Edirne'deyken birlikte oldukları iddiası haberde yer aldı.

İşte Hanefi Avcı'yla ilgili o haber:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün geçtiğimiz günlerde terör örgütü Devrimci Karargah'a yönelik düzenlediği operasyonun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Örgüt üyelerinden Necdet Kılıç'ın adına kayıtlı telefonla konuşan polis müdürü Hanefi Avcı'nın, kitabında soruşturmanın gizliliğini ihlal ederek örgüt üyelerinin teknik takipten haberdar olmasını sağladığı ortaya çıktı. Nisan 2009'da Bostancı'da ölü olarak ele geçirilen Orhan Yılmazkaya'nın Türkiye sorumluluğunu yaptığı Devrimci Karargah örgütüne yönelik bir buçuk yıllık uzun bir takip yapan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı ve güvenlik güçleri, terör örgütüne yönelik birçok ilginç bilgiye ulaştı.

Gizli tanık 'Son Tezgah'ın ifadelerine dayanarak örgüte yönelik operasyonlar derinleştirildi. Ergenekon ile irtibatlı bu yapının sanal terör örgütleri oluşturmak üzere Devrimci Karargah üzerinden Türkiye gündemini değiştirmek istediği tespit edildi. Ardından örgütün yeni lideri Ulaş Erdoğan ve arkadaşları yakalanarak tutuklandı. Soruşturma derinleştirildiğinde örgütün illegal faaliyetlerini legal platformda maskelemek için Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) çatısı altında faaliyet yürüttüğü tespit edildi.

Örgüt üyesi Necdet Kılıç da teknik takipteydi. Ve yasal dinlemeler çerçevesinde ilişkide olduğu isimler tek tek tespit edildi. Ayrıca Emniyet ve MİT raporlarında da Devrimci Karargah'ın polisin yöntemlerini bildiği ve bu yüzden rahatlıkla polisten kaçtığı ifade ediliyordu.

TELEFONLAR YASAL YOLLARLA DİNLENDİ

Terör örgütü ile SDP üst düzey yöneticileriyle görüşmeleri tespit edilen Necdet Kılıç, 1980 öncesi THKP-C içerisinde yer almış ve 1981 yılında yakalanarak tutuklanmıştı. Ayrıca Kılıç'ın birçok örgüt mensubu ile irtibatlı olduğu, Ecevit Piroğlu, İbrahim Turgut ve Özgür Cafer Kalafat ile illegal kazanç elde ederek, örgüte finansman sağladıkları öğrenildi. Kılıç, Mersin'de 'Bahçe' olarak ifade ettiği yerde üst düzey örgüt mensupları, TKKKÖ Merkez Komite üyeliği yapmış şahıslar, Dev-Sol kurucusu, THKP-C/Kurtuluş örgütü kurucusu gibi şahıslarla toplantılar düzenlediği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Necdet Kılıç adına dinlenen telefonun bir müddet sonra başka iki kişi tarafından kullanıldığı ortaya çıktı. Soruşturmayı sürdüren yetkililer, bu telefon numarasıyla Hanefi Avcı'nın birlikte ilişki yaşadığı iddia edilen Kezban Küçük'le konuştuğu anlaşıldı. Telefon Necdet Kılıç adına kayıtlıydı ancak Kezban Küçük kullanıyordu. Bunun üzerine yasal dinleme süresi dolmamasına rağmen dinleme kararı durduruldu.

HANEFİ AVCI KULLANILDI MI?

Telefon dinlemeleri sırasında Avcı ile Küçük arasındaki ilişki ortaya çıktı. Ayrıca soruşturma kapsamında Necdet Kılıç'ın Kezban Küçük'ü yönlendirerek Hanefi Avcı'yı kullandığı değerlendiriliyor. Dinlemelerde 2 telefon kullanıcısının Necdet Kılıç'ın evinde buluşacakları bilgisine de ulaşıldı. Kılıç'ın adresinde yapılan takipte edebiyat öğretmeni olan Kezban Küçük'le Hanefi Avcı'nın buluştuğu görüldü.

AVCI'YA ŞANTAJ

Necdet Kılıç ve Avcı'nın dinlemeye takılan konuşmalarında yakın ve samimi ilişkinin yanı sıra Avcı'nın Kılıç'a karşı yardımcı olma gayretinde ve ricalarını geri çevirmeme eğiliminde olduğu belirlendi. Ayrıca Avcı'nın Küçük'e olan zafiyetinin Devrimci Karargah tarafından Avcı'ya şantaj amaçlı kullanıldığı düşünülüyor. Avcı'nın, Necdet Kılıç'ın evindeki birlikteliğinin Devrimci Karargah mensuplarınca kaydedilmiş olabileceği de belirtiliyor. Teknolojik imkanlardan sonuna kadar faydalanan Devrimci Karargah'ın Avcı'yı kasete çekmiş olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

(Zaman)


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;