Hangi bölgelerde okullar tatil?

Türkiye genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi

Hangi bölgelerde okullar tatil?

Tüm Türkiye olumsuz hava koşulları nedeniyle zor günler geçiriyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle pek çok il ve ilçede okullar tatil edildi.

ADIYAMAN SULAR ALTINDA

Adıyaman'da etkili olan sağanak yağmur, kent merkezinde onlarca ev ve işyerini sular altında bıraktı. Ulaşım durma noktasına gelirken, kent merkezi ve köylerde eğitime 1 gün ara verildi. Bu arada Adıyaman merkezde Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nu da su bastığı öğrenildi.

HAKKARİ'DE 2 GÜN TATİL

Hakkari ve ilçelerinde etkili olan kar yağışından dolayı okullar 2 gün tatil edildi. Yüksekova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Hakkari merkez ve ilçelerinde metorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda il ve ilçelerde kar yağışının önümüzdeki 2 gün içinde şiddetini artırarak devam edeceği, bunun üzerine eğitime 2 gün ara verilme kararı alındı. İl, ilçe ve köylerde okullar Perşembe ve Cuma günü tatil edildi.

ARAPGİR'DE YARIN OKUL YOK

Malatya Arapgir'de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime 2 gün daha ara verildi Arapgir ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün daha ara verildi. İlçe Kaymakamı Ercan Turan, yaptığı açıklamada, yoğun yağış nedeniyle kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı ilçede, yatılı bölge okulları hariç, ilköğretim ve lise okullarının bugün ve 21 Aralık Cuma günü tatil edildiğini bildirdi. Okulların tatil edildiği, vatandaşlara belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarla duyuruldu

BURSA'DA ENGELLİ VE HAMİLELER İZİNLİ

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla, kar yağışı nedeniyle yarın Bursa merkez ve ilçelerinde kamuda çalışan engelli ve hamileleri izinli saydı.